Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 2. 2014
VIDEO střídání koučů

Hadamczikův KONEC: Do poslední chvíle se na něj snášela kritika

Zdroj: Nova.cz
Témata:

Na dnešním zasedání výkonného výboru hokejového svazu oficiálně odstoupil Alois Hadamczik a česká reprezentace má nového trenéra Vladimíra Růžičku. Hadamczik čelil ještě poslední hodiny ve funkci kritice, a to i od hokejistů, kteří s ním byli v olympijské kabině. On sám jako jediný důvod neúspěchu v Soči vidí kampaň médií a špatný výkon Ondřeje Pavelce.

A to se gólmanovi samozřejmě nelíbilo."Ptal jsem se, jak budeme hrát oslabení a jak hrají Lotyši přesilovku, protože na to nebyl žádný mítink. Trenér mi odpověděl, že není potřeba nic dodávat, že jsme si toho hodně pověděli před zápasem se Švédy. Pak jsme vlezli na led a Lotyši nás v první přesilovce vymíchali do prázdné brány," řekl pro deník Sport Ondřej Pavelec.

 

 

Trenér reprezentace musí být na tlak zvyklý a to staronový trenér Růžička na rozdíl od Hadamczika rozhodně je. "Já jsem si prošel něčím podobným, ve Vancouveru, v Bernu... Zkrátka vždycky, když je úspěch, je to dobré, a když je neúspěch, tak to většinou odnese trenér," ví Růžička, který se k reprezentaci vrací.

 

Asi nikdy ale nezažil to, co se sneslo na hlavu Hadamczika. "V některých chvílích jsme pořádně nevěděli, co máme hrát. Systém jsme měli, trenér nám nějaké věci řekl. Ale zbytek jsme si museli zařídit my, co jsme byli na ledě," netajil David Krejčí.

 

 

Hojekový svaz se už na spolupráci s Růžičkou domluvil a posvětilo mu to i vedení Slávie. Chybí jen podepsat smlouvu. "Trénovat národní mužstvo je pro mě nejvíc, takže jsem rád, že ta nabídka přišla a že jsme se domluvili," řekl staronový kouč.

 

"To, co si slibuju od Ládi, je ten dar takového toho přirozeného koučování. On prostě umí něco z těch kluků dostat, vyhecovat je," prozradil šéf hokejového svazu Tomáš Král. Růžička bude mít smlouvu na rok, a pak se uvidí.
 

TV Nova