Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hadamczik si za asistenta vybral Josefa Palečka

Témata:

Hokejovou reprezentaci povede v příštích dvou letech společně s Aloisem Hadamczikem asistent Josef Paleček. Generálním manažerem bude Slavomír Lener.

Složení realizačního týmu dnes schválil výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje na pravidelném zasedání v Praze.
 

"Už v předstihu jsem o všem diskutoval s předsedou (Tomášem Králem). Bavili jsme se o tom, co je dobré a co není dobré," řekl Hadamczik ČTK. Jeho návrh nakonec výkonný výbor schválil bez problémů a výhrad.
 

Na střídačce bude jen jeden asistent
 

Paleček bude jediným Hadamczikovým asistentem a stejně jako hlavní kouč podepíše smlouvu na dva roky. "Jsem rád, že budu spolupracovat právě s Pepou. Trávil se mnou radostné chvíle i ty, kdy člověk prohraje. Žádné problémy nejsou a vyhovujeme si. Je to navíc bývalý výborný hráč, který se dovede vžít do pocitů hráčů," uvedl Hadamczik.
 

Jednašedesátiletý Paleček působil u reprezentace s Hadamczikem už v letech 2006 až 2008. Podílel se na zisku stříbrné medaile na světovém šampionátu 2006, na olympiádě v Turíně ale nebyl.
 

V minulosti u národního týmu působili většinou dva asistenti, ale nyní bude pouze jeden. Podle Hadamczika to nebude problém. "Uvidíme, jak to bude na mistrovství světa. Je možné, že tam tým posílíme," řekl Hadamczik, jenž minule vedl reprezentanti s Palečkem a Františkem Musilem.
 

Druhým hlavním spolupracovníkem staronového kouče národního týmu bude generální manažer Lener, jenž jinak zastává na svazu pozici šéftrenéra. "Má velký přehled, už toho hodně zažil. Je komunikativní, zná ve světě hodně lidí. Ta role mu sedí," řekl Hadamczik.
 

Hadamczik vyměnil oblíbené kustody. Důvody nesdělil
 

Z minulého realizačního týmu zůstali u Hadamczika jen sportovní či týmový manažer Martin Loukota a Jan Procházka, jenž se stará o rozbory videa. Končí dlouholetí kustodi a maséři Petr Bílek a Pavel Vlašic, na jejichž místa přijdou Zdeněk Šmíd a Petr Ondráček, kteří dříve působili u reprezentační dvacítky.
 

"Přicházejí noví lidé, kteří mají novou motivaci. Chci, aby se každý staral o svůj post co nejlépe a nebyl s ničím spjatý," uvedl Hadamczik. Důvody, proč se rozhodl u hráčů populární dvojici Bílek - Vlašic vyměnit, blíže specifikovat nechtěl.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:45 15:10

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   15:10

   Truck Racing Magazine (3)

   15:30

   FIA CEZ – závody na okruzích (2)

   16:00

   Barcelona Spartan Race

   16:30

   MS v kuželkách 2019

   17:00

   Zenit Petrohrad - SK Slavia Praha

 • Nova Sport 2

  • 12:15 14:00

   Fotbal: San Jose Earthquakes - FC Dallas

   14:00

   Cape Epic 2019 - Best of women

   14:30

   MAXI TIP Poker Tour (3)

   15:00

   MS v kuželkách 2019

   15:30

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   18:00

   UFC 238: Cejudo vs. Moraes

Celý Program