Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.1. 2013 17:51
ŠVÉDSKÉ HOKEJOVÉ HRY

Hadamczik nominoval a nevzal nejproduktivnějšího hráče extraligy

Zdroj: TV Nova
Témata:

Trenér hokejové reprezentace bude na Švédských hrách spoléhat především na hráče z Kontinentální ligy. Doplní je borci z extraligy, nejproduktivnějšího hokejistu české nejvyšší souteže Martina Růžičku ale Hadamczik vynechal.

„Samozřejmě když se podíváte na bodování a na počet vstřelených branek, tak by tam měl být, ale Martin Růžička mi na minulém turnaji řekl, že pokud není v prvních dvou pětkách, tak jeho padá výkon dolů,“ řekl Hadamczik.
 

A spekuluje se, že právě tahle slova třineckého útočníka kouče Hadamczika naštvala. Spory mezi oběma se ale táhnou už dva roky. Tehdy Hadamczik nejproduktivnějšího hokejistu extraligy vyřadil z nominace těsně před světovým šampionátem.
 

„Pokud bude mít Martin Růžička dál takovou výkonnost, tak tu šanci zase dostane, ale musí změnit myšlení,“ vysvětlil Hadamczik.
 

V nominaci je čtrnáct hráčů z KHL a šest z české extraligy. Turnaj se hraje v Malmö od 7. do 10. února. „Žádný hráč se nemůže předvádět tím, že je dobrý. Každý hráč to musí předvést výkonem. A každý hráč, který přichází do národního mužsva, musí mít hrdost ať je třináctý nebo čtrnáctý útočník,“ zakončil Hadamczik.
 

Nominace:
 

Brankáři: Jakub Kovář (České Budějovice), Alexander Salák (Färjestad/Švéd.)
 

obránci: Ondřej Němec, Jakub Nakládal, Jakub Krejčík (Lev Praha/KHL), Petr Zámorský (Zlín), Michal Barinka (Vítkovice), Lukáš Krajíček (Dinamo Minsk/KHL), Petr Čáslava (Čerepovec/KHL), Zdeněk Kutlák (Ambri Piotta/Švýc.)
 

útočníci: Jiří Novotný, Petr Vrána (oba Lev Praha/KHL), Václav Nedorost, Lukáš Kašpar (Doněck/KHL), Lukáš Pech (Karlovy Vary), Petr Tenkrát (Sparta Praha), Martin Adamský (Třinec), Tomáš Hertl (Slavia Praha), Zbyněk Irgl (Dinamo Minsk/KHL), Petr Koukal (Nižněkamsk/KHL), Petr Průcha (Petrohrad/KHL), Michal Vondrka (Slovan Bratislava/KHL), Jakub Petružálek (Dynamo Moskva/KHL).
 

jpz TN.cz