Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Gólman Salák čaroval proti Finům. Jenom mě to trefovalo, bere to s nadhledem

Témata:

Povedeným výkonem držel gólman Alexander Salák české hokejisty v dnešním utkání na LG Hockey Games proti Finsku, ale porážce 2:3 v prodloužení nakonec nezabránil.

Před rozhodující brankou ještě stačil vykrýt šanci Tommiho Santaly, ale z dorážky oporu švédského Färjestadu prostřelil Teemu Laine.
 

"Je to škoda," litoval Salák. Při svém třetím reprezentačním startu čtyřiadvacetiletý rodák ze Strakonic předvedl řadu skvělých zákroků, inkasoval dvakrát v oslabení a nakonec nestačil na poslední střelu v nastavení.
 

"Nevyčítám si žádný gól, o tom to není. Já dal do zápasu maximum a soupeř prostě na konci dal gól. Z toho se nezhroutím. Ale určitě to štve, když se prohrajete. Co se dá dělat."
 

Salák byl přesvědčený, že český tým mohl nakonec z utkání vytěžit víc než jen bod. "První dvě třetiny nás Finové tlačili a byli lepší. Ale pak jsme iniciativu převzali my a vůbec k ničemu jsme je nepustili. Jedna střela v prodloužení, která blbě propadla, ale udělala rozdíl. Myslím si, že jsme měli blízko k vítězství. Oproti prvnímu utkání to byl hodně zlepšený výkon," vrátil se Salák k prvnímu duelu se Švédskem.
 

Své povedené okamžiky v utkání komentoval s nadsázkou. "Já jsem hlavně rád, že mě to trefovalo. V ničem jiném to není. Snažím se jen chytat puk a když mě to trefí, je to super. A když mě to netrefí, je to gól," smál se Salák.
 

Efektní zákrok předvedl v 33. minutě, když vykopl kotouč betonem a v pádu jej zachytil lapačkou. "Já jsem tam ten puk dobře viděl. Měl jsem celou situaci hodně usnadněnou. To bylo pro lidi. Měli jsme tu nějaké fanoušky, tak jsem chtěl, aby je ten zápas bavil," líčil v dobré náladě.
 

V reprezentaci si zachytal skoro po dvou letech, protože naposledy se představil v dubnu 2009 v Ingolstadtu při výhře nad Německem 5:3. Bývalý gólman TPS Turku předtím při své premiéře v prosinci 2008 v Moskvě nastoupil také proti Finsku a musel strávit porážku 2:5.
 

"Oproti minule se to zlepšilo, jen doufám, že to tak bude pokračovat ještě dál. A jedna věc je podobná pořád. Někteří rozhodčí asi speciálně trénují zvedání ruky, asi je to na mezinárodní úrovni baví," vybavil si reprezentační premiéru, v které inkasoval v oslabení hned třikrát.
 

V dnešním utkání se zdálo, že po jednom zákroku předvedl bolestivou grimasu. "Kdy? To už ani nevím," mlžil Salák, ale kouč Alois Hadamczik po zápase prozradil, že měl potíže s ramenem. Gólman Färjestadu nechtěl spekulovat, jestli dostane v neděli šanci, ale věří, že se zlepšeným výkonem mohou Češi proti Rusku dosáhnout ještě lepšího výsledku. "Když do toho každý hráč dá maximum a budeme hrát naplno, tak můžeme prohrát, ale stávat se to často nebude," dodal Salák.

24ur.com

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Los Angeles Football Club

   10:45

   Cyklomagazín (4)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Evropská liga 2019

   12:00

   Magazín Evropské ligy (1)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: RC Lens - LB Châteauroux

   10:40

   Ligue 1 Highlights (5)

   11:30

   Truck Racing Magazine (7)

   11:50

   Off-road Maraton (5)

   12:10

   UFC Unleashed (7)

   13:00

   Fotbal: AS Monaco - Olympique Marseille

Celý Program