udolali kanadu!

FANTAZIE! Česká osmnáctka bude hrát na hokejovém MS o zlato!

Čeští hokejisté do 18 let budou hrát finále MS
Zdroj: iihf.com

Neuvěřitelná jízda pokračuje! Čeští mladíci na hokejovém mistrovství světa hráčů do 18 let porazili Kanadu 4:3 po prodloužení a postoupili do finále! Po trefě Kašeho se už těší na duel s výběrem USA.

Hrdinou zápasu se stal David Kaše, jenž vstřelil vítězný gól v sedmé minutě prodloužení. Napodobil spoluhráče Jakuba Vránu, který pouze o minutu dřív ukončil čtvrteční čtvrtfinále s Ruskem, jež Češi porazili v nastavení 3:2.

Čeští mladíci měli proti Kanadě skvělou první polovinu zápasu. Skóre otevřel už po 75 sekundách dorážkou Vránovy střely Špaček. Nejlepší střelec šampionátu Vrána ve 28. minutě a poté Smejkal ve 33. minutě poslali tým kouče Petra do vedení 3:0.

Kanaďané ovšem ještě do přestávky snížili díky Barzalovi v přesilovce a v třetí třetině zásluhou Hickettse a Audettea skóre vyrovnali. V poslední pětiminutovce řádné hrací doby ještě zazvonila branková konstrukce obou branek, ale gól nepadl.

V prodloužení museli Češi nejprve přežít dvě minuty v oslabení po vyloučení Pastrňáka a pak přišla velká chvíle Kašeho. Chomutovský útočník se natlačil před kanadskou branku a v pádu překonal gólmana McDonalda střelou nad rameno.

České hokejisty čeká v neděli od 18:00 historicky první finále proti týmu USA, jenž jim v základní skupině uštědřil jedinou porážku na tomto šampionátu (3:0).

Mistrovství světa hokejistů do 18 let v Lappeenrantě (Finsko):

Semifinále:

ČR - Kanada 4:3 v prodl. (1:0, 2:1, 0:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 2. M. Špaček (J. Vrána), 28. J. Vrána (M. Špaček, Zbořil), 33. Smejkal (Veselý), 67. D. Kaše - 35. Barzal (Audette, Quenneville), 46. Hicketts (Bleackley), 53. Audette (Barzal). Rozhodčí: Kaukokari (Fin.), Wehrli (Švýc.) - Malmqvist (Švéd.), Penkivech (USA). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 1603.

USA - Švédsko 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky: 4. Matthews, 28. Hitchcock, 49. Larkin, 60. Eichel - 3. G. Franzén.