V Třinci se chystá stavba nové hokejové haly. Bude stát 700 milionů Kč

Téma:

V Třinci se připravuje stavba moderní multifunkční arény, která bude novým domovem tamních hokejistů. Podle tiskového mluvčího třineckých Ocelářů Ivo Pullmanna by se tam mohlo hrát už v roce 2012.

Hala by měla sloužit nejen třineckým hokejistům, ale počítá se rovněž s jejím využitím pro kulturní a společenské akce v příhraničním regionu Těšínského Slezska.


Stavební práce začnou příští rok


Investici za zhruba 700 miliónů korun, při níž mají být využity zejména soukromé a komerční finanční zdroje, zaštiťuje jako nositel projektu klub HC Oceláři Třinec. "Projekt s názvem Werk Aréna by se měl začít stavebně realizovat nejdříve na jaře příštího roku, s dobudováním se počítá o dva roky později,“ uvedl mluvčí klubu Ivo Pullmann.Kapacita hlediště je v projektu stanovena na přibližně 5200 diváků. U nové haly se zázemím se počítá i s budováním adekvátních parkovacích ploch, chodníků a příjezdových komunikací. Celková plocha řešeného území bude podle mluvčího 44,5 tisíce metrů čtverečních, z toho 10,5 tisíce metrů činí plocha zastavěná objektem haly.


"Navržená aréna má jedno podzemní a dvě plnohodnotná nadzemní podlaží. Třetí nadzemní podlaží bude mít pouze provozně-obslužný charakter. V projektu je využita výhodná svažitá konfigurace terénu. Hala je jihovýchodní stranou přístupná z úrovně prvního nadzemního podlaží, u severozápadní strany je to pak z podzemního podlaží,“ poznamenal mluvčí.


VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • WorldSBK - Dutch Round (1. závod)

   00:20 01:25
   01:25

   WorldSSP - Dutch Round (1. závod)

   02:20

   Filip Řeháček: Cesta do MS motocyklů (1)

   02:35

   Fotbal: FC Dallas - Los Angeles Galaxy

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Atlanta United FC - Columbus Crew

 • Nova Sport 2

  • SK Slavia Praha - tažení Evropou

   01:10 01:25
   01:25

   Sportovní originály - František Straka - trenér

   02:10

   Parkurová Global Champions - Monako

   09:00

   World Matchplay Darts 2021

   11:30

   Sportovní originály - František Straka - trenér

   12:15

   FreeRiding Iran - MTB Road Trip

Celý program