Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 3. 2010

Přikryl: Čuměli jsme na sebe a nevěděli, co ten druhý udělá

Témata:

Zlikvidoval všech třicet ran a vyřešil řadu složitých situací. Především díky skvělému výkonu gólmana Petra Přikryla zvítězili hokejisté Sparty ve druhém čtvrtfinálovém utkání nad Vítkovicemi 2:0 a srovnali stav série na 1:1.

Dvaatřicetiletý gólman se přitom dočkal teprve druhé extraligové nuly. A podruhé se to stalo v play off, v nejdůležitější fázi sezony. "To ani nevím. Ale není to zase tak podstatné. Dneska patří dík celému týmu, protože jsme odvedli přesně to, co jsme si řekli," řekl Přikryl.


Slova kritiky do vlastních řad po úterním mači zřejmě zasáhla úrodnou půdu. Přikryl dnes nebyl vystaven tolika ošemetným situacím a hlavně dorážkám zblízka. Sparta zkvalitnila práci před vlastní brankou.


"I když jsme si k tomu něco málo řekli, myslím, že každý v hlavě věděl, co se mělo zlepšit. Každý hráč je profesionál a ví, že jsme v prvním zápase nepodali dobrý výkon. Od toho jsme se odrazili," uvedl Přikryl.


Kluci hráli fakt dobře dozadu, pochvaloval si Přkryl


Přes zlepšenou defenzivu musel pár zapeklitých situací řešit. Důležitý zákrok si po minele Cunika připsal v 22. minutě, kdy zmařil sólový nájezd Hrušky, který mu v úterý nastřílel tři góly.


"Zůstal jsem do poslední chvíle stát a myslím, že toho on se lekl. Čuměli jsme na sebe a nevěděli, co ten druhý udělá. Nechtěl jsem se hnout, on vystřelil mezi nohy a pro mě udělal asi to nejjednodušší, co mohl," vylíčil Přikryl.Jinak mu prý roli hodně usnadnili spoluhráči. "Nejhůře mi bylo asi včera v noci po zápase, když jsem nemohl usnout," usmál se sparťanský gólman. "Dneska kluci hráli fakt dobře dozadu. Hodně mi to pomáhalo a vyložené situace, kdy by to hořelo, tam nebyly. Včera to bylo daleko horší," mínil.


Hruška litoval své zahozené šance


Na Vítkovice v druhé partii série padla střelecká nepohoda. Příležitosti domácí měli, jenže s jejich využíváním to bylo horší. Selhal i střelecký fantom prvního zápasu: Hruška měl za stavu 0:0 jedinečnou možnost načít soupeře vedoucím gólem, ale promarnil sólo na Přikryla.


"Byl jsem překvapený, že mi to tam bek takhle nechal. Gólman zůstal hodně zalezlý v brance, mohl jsem to vyřešit jinak," potvrdil Hruška Přikrylovo mínění. "Velká škoda, byla to obrovská šance a mohli jsme jít do vedení," dodal nejlepší vítkovický střelec v play off.


V závěru měly Vítkovice možnosti hlavně v přesilovkách. S krátkými intervaly hrály v poslední třetině téměř pět minut proti čtyřem a dvacet vteřin i pět na tři, ale nic z toho. "Oni k nám v oslabení rychle přistupovali a nedali nám prostor se prosadit. Musíme ty přesilovky zjednodušit a víc se tlačit před branku," konstatoval vítkovický obránce Richard Stehlík.


Ten měl před druhým gólem soupeře do prázdné branky poslední velkou šanci k vyrovnání. Puk však netrefil ideálně. "Sjelo mi to, trefil jsem to slabě. Hodně mě to mrzí, protože šance to byla," dodal Stehlík.
 

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: St. Louis Blues - Winnipeg Jets

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   12:55

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   13:25

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   10:45

   Ligue 1 Preview (33)

   11:15

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

   12:55

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   14:55

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   16:55

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

Celý Program