Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Mistrovské Vary mění trenéra: kouč Paleček dostal padáka

Témata:

Vedení hokejového klubu HC Energie Karlovy Vary odvolalo v sobotu z postu hlavního trenéra Josefa Palečka.

Informovaly o tom oficiální internetové stránky Západočechů.


Úřadujícímu mistrovi se v nové extraligové sezoně zatím příliš nedaří, když ztrácí body především na domácím ledě. V KV Areně získal pouhých třináct bodů z dvanácti utkání. Západočechům patří v tabulce aktuálně až dvanáctá příčka. Vedení klubu tak sáhlo k logickému kroku.


"Bohužel se zatím našemu týmu nepodařilo ani zdaleka navázat na výsledky z minulé sezony. Jeho výkony neodpovídají tomu, jaké jsou pro hráče vytvořené podmínky, zázemí a jakou má podporu všech partnerů a fanoušků z Karlovarského kraje. Proto jsme se rozhodli odvolat trenéra, který se velmi výrazně podílel na zisku historického mistrovského titulu pro Karlovy Vary," vysvětlil pro oficiální internetové stránky klubu generální manažer Energie Miroslav Vaněk


"Musím zdůraznit, že si vysoce profesionální práce pana Palečka nesmírně vážíme a děkujeme mu za ni. Obrovsky nás mrzí, že jsme museli k tomuto kroku přistoupit. Dveře v našem klubu bude mít vždy otevřené," doplnil pro klubový web Vaněk.


V nedělním duelu v Litvínově povede lázeňský celek dočasná trenérská trojice Kverka - Antonik - Kněžický. Sobotní trénink budou mít na starosti Palečkovi dosavadní asistenti Antonik a Kněžický. Při duelu na severu Čech je doplní Jaromír Kverka, který v současnosti působí jako asistent kouče u juniorů Energie.


Jméno nového kormidelníka by chtěli Západočeši oznámit během příštího týdne. "V dalších dnech budou probíhat intenzivní jednání s kandidáty na tento post. Po nástupu nového hlavního trenéra mu bude dán prostor pro poznání týmu a vyhodnocení situace. V případě, že bude požadovat změnu či posílení v kádru, budou ze strany klubu následovat další kroky k oživení týmu a zlepšení situace," prohlásil Vaněk.


Vedení Energie má v hledáčku několik potenciálních posil, změny chce však uskutečnit až po konzultaci s novým trenérem. "Všechny zásahy do složení A-týmu chceme důkladně projednat až s novým koučem," doplnil Vaněk.

jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   10:50

   Element (389)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Tom Belz - Kilimandscharo

   11:30

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

 • Nova Sport 2

  • 09:00 09:30

   FIA CEZ – závody na okruzích (2)

   09:30

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   10:00

   Off-road Maraton (3)

   10:25

   Truck Racing Magazine (3)

   10:45

   UFC Profiles in Combat (1)

   11:10

   Běhej lesy – Vysočina

Celý Program