Kouč Liberce Kalous: Každý hráč je pro mě stejně důležitý

Téma:

ROZHOVOR: S trenérem Bílých Tygrů jsme si povídali o předsezónních cílech i útočném esu Janu Hlaváčovi.

Hokejové šílenství zvané extraliga už klepe na dveře, začíná se již ve středu. Ambiciózní celek Bílých Tygrů z Liberce si dal za cíl postup do play off. V rozhovoru pro tn.cz to řekl trenér mužstva a bývalý asistent Slavie Jiří Kalous.


Jaká je v kabině momentálně atmosféra? Je tam cítit napětí?
Každý je plný očekávání, na start ligy se samozřejmě těšíme. Všichni jsou zvědaví na to, jak se nám bude dařit v sezoně.


S jakými cíli do ní vstoupíte?
Chceme napravit loňský ročník, který se Liberci moc nepovedl. Naší prioritou je postup do play off, ale víme, že to bude těžké. Liga je hrozně vyrovnaná.


Přes léto doznal kádr velkých změn. A to hlavně v obraně, z níž odešli zkušení hráči jako Jiruš, Žabka nebo Modrý. Jak se s tím popasujete?
Je pravda, že odešla hodně velká zkušenost. Šanci tak dostanou mladší hráči a ti svou výkonností musí potvrdit, že mají na to, aby hráli extraligu. Když budou tvrdě pracovat na tréninku, úspěch se dostaví.Na poslední chvíli jste získal do týmu zvučnou posilu. Do 25. října vám bude vypomáhat útočník Jan Hlaváč. Jaký na vás zatím udělal dojem?
Od prvního tréninku bylo vidět, že to je velmi dobrý hráč. Věříme, že nám v úvodu soutěže hodně pomůže. A my pomůžeme jemu, aby se dobře rozjel.


Bylo složité ho získat?
Původně trénoval se Spartou, ale ta nakonec angažovala jen Jardu Hlinku. Jsme rádi, že nám potom Sparta vyšla vstříc a Honza u nás může působit.


Jak velkou zásluhu na tom má jeho kamarád Petr Nedvěd?
Tak to nevím, to se musíte zeptat Petra. Já jako trenér jsem měl o Honzu velký zájem, byť jde jen o krátkodobý horizont. Pro klub byl jeho příchod přijatelný i finančně, což samozřejmě hrálo důležitou roli.


Jaký je to pocit, že vy, bývalý slávista, budete vsázet hlavně na útočné duo exsparťanů Nedvěd-Hlaváč?

To je špatně řečeno, protože já rozhodně nebudu vsázet jen na tyhle dva hráče. Vsázím na tým jako na celek, každý hráč je pro mě stejně důležitý. Doufám, že mužstvo potvrdí svou sílu a budeme úspěšní.


Poslední otázka se týká brankáře Milana Hniličky, který začal naplno trénovat a připravuje se na návrat do velkého hokeje. Je možnost, že se během sezony objeví zpět v Liberci?
Tím se teď nezaobírám. Brankářskou otázku máme v tuto chvíli vyřešenou, jedničkou bude Fin Leinonen. Milanovi ale samozřejmě přeju, aby byl v pořádku a mohl zase chytat.

hum TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: FC Hradec Králové - AC Sparta Praha B

   10:25 12:30
   12:30

   Překvapení evropského fotbalu (2)

   12:45

   Ligue 1 Preview (20)

   13:15

   NHL: Buffalo Sabres - Washington Capitals

   15:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Eintracht Frankfurt

   16:45

   NHL: Colorado Avalanche - St. Louis Blues

 • Nova Sport 2

  • Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   10:45 11:45
   11:45

   NHL: Colorado Avalanche - St. Louis Blues

   13:30

   Magazín NBA Action (4)

   13:55

   Ride Aletsch - Geraldine Fasnacht

   14:25

   Ligue 1 Preview (20)

   14:55

   Fotbal: Toulouse FC - Grenoble Foot 38

Celý program