Je to pro mě velká výzva, říká Hnilička o příchodu do Slavie

Téma:

Šestatřicetiletý hokejový gólman Milan Hnilička je šťastný ze svého nového angažmá. Únavový syndrom už prý definitivně překonal.

Trénoval na Kladně, v Benátkách nad Jizerou i na ledě pražské Sparty, do extraligy se ale vrátí v dresu Slavie. Byť smlouvu ještě nepodepsal, o jeho příchodu mezi červenobílé se hovoří jako o hotové věci.


“Celé to vzniklo hrozně rychle. Trénoval jsem na Spartě, ale situace se vyvinula tak, že na mě neměli místo. Pak mi zavolal můj agent s tím, že Vláďa Růžička by o mě stál. A já velmi rád přijal,“poznamenal trojnásobný mistr světa a olympijský vítěz z Nagana.


"Věřím, že mi Liberec nebude stát v cestě"


Se slávistickým mužstvem teď absolvuje řadu tréninků, a pokud vše půjde podle plánu, po reprezentační přestávce nastoupí k extraligovému zápasu. “Na hokej jsem už hrozně natěšenej. Beru to jako velkou výzvu a obrovskou příležitost,“ tvrdí rodák z Litoměřic.


Že bude chytat v bráně Slavie, a sám je bývalý sparťan, ho nechává v klidu. “Tohle vůbec neřeším. Jsem vděčný za to, že mi Vláďa Růžička dal šanci se vrátit. Doufám, že ho nezklamu,“ říká zkušený brankář.


“Slavia je ambiciózní tým, což mi vyhovuje. A že nás brankářů tam bude víc, tím se nezabývám. Soustředím se jen na svůj výkon,“ má jasno Hnilička, který do soutěžního utkání nastoupil naposledy v prosinci loňského roku. Poté se dával do kupy z únavového syndromu. “Ale už je to pryč, teď se cítím zcela fit,“ přesvědčuje dychtivě.


Velkolepý comeback by mohl zhatit snad jen fakt, že jeho bývalý zaměstnavatel z Liberce má nárok na tabulkové odstupné, které činí zhruba 300 tisíc korun. “Tohle jsem ještě neřešil. Věřím ale, že mi Liberec nebude stát v cestě, že mi i on k návratu pomůže,“ poznamenal Hnilička.

s přispěním Václava Tittelbacha tn.cz / hum

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   11:05 12:50
   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Bike2Boat - MTB & Kayak Expedition

   13:35

   Český motorsport 2021 (1)

   14:05

   MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Lakers - Boston Celtics

   11:00 13:00
   13:00

   AS Řím - AFC Ajax

   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   18:05

   Házená: THW Kiel - Bergischer HC

   19:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

Celý program