Hynek odvolán, Energii opět povede trenér Paleček

Téma:

Hokejový klub z Karlových Varů odvolal kouče Pavla Hynka. Na jeho místo se vrací Josef Paleček, jehož před půlrokem nahradil u Energie právě Hynek.

Dobří holubi se vracejí, vzpomněli si v táboře úřadujícího mistra extraligy a kontaktovali kouče Josefa Palečka. Ten loni dovedl Západočechy k zisku historického titulu a teď se vrací, aby dopomohl pro změnu k záchraně.


"I pro mě je to překvapení. Nečekal jsem, že dostanu z klubu opět nabídku, protože určitě není zvykem dělat to tímto způsobem," prohlásil Paleček v rozhovoru pro ČTK.


Ve Varech tak končí bývalý lodivod Sparty Pavel Hynek. Tomu definitivně srazila vaz úterní domácí porážka s Kladnem 1:2 v prvním kole play-out, která Varům zkomplikovala cestu za udržením. "Pro odvolání pana Hynka jsme se rozhodli kvůli pokračujícím neuspokojivým výsledkům. Navíc nás teď čeká velmi důležitá závěrečná část sezony," prohlásil generální manažer klubu Miroslav Vaněk.


Spolu s Palečkem povedou mužstvo bývalý obránce Josef Řezníček a současní asistenti Václav Baďouček s Pavlem Kněžickým.


Hynka vyhodili už podruhé v sezoně


Karlovy Vary vskutku nezažívají povedenou sezonu. Pomistrovská kocovina je zasáhla více, než kdokoli čekal, a následkem je to, že místo bojů o obhajobu titulu hrají jen play-out.


I v něm ale Energii nejspíš čekají potíže. Alespoň to naznačila již zmíněná prohra s Kladnem, po níž se náskok Varů na poslední místo v tabulce smrskl na pět bodů. "Teď si již nemůžeme dovolit experimentovat, takže jsme vsadili na osvědčené a zkušené tváře. Pan Paleček zná výborně celé mužstvo, proto jsme se rozhodli pro jeho návrat," poznamenal Vaněk.Novým asistentem se stane bývalý zadák týmu Josef Řezníček, jenž v létě ukončil aktivní kariéru. "Jsme přesvědčeni, že jeho hráčské zkušenosti, osobnost a přehled rovněž pomohou ke zvládnutí naší současné mise - dokončení sezony bez dalších komplikací," doplnil Vaněk.


Paleček loni zvedl nad hlavu mistrovský pohár, kvůli špatnému vstupu do sezony byl ale v říjnu odvolán. Nahradil ho Hynek, který krátce předtím skončil na Spartě, mužstvo ale neprobudil. A tak se nyní dočkal druhého vyhazovu během jednoho ročníku.


"Zda budu ve Varech působit i v příští sezoně, jsme vůbec neprobírali. Bavili jsme se jen o současné situaci. Já jsem v klubu stále pod smlouvou, která mi běžela a platí do konce dubna," uzavřel Paleček.

hum TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:45 02:25

   Fotbal: Stade Reims - Stade Rennes

   02:25

   Winter Games - Freeski & Snowboard

   02:50

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 00:05 02:45

   NHL: Vegas Golden Knights - Washington Capitals

   02:45

   Házená: Frisch Auf! Göppingen - Bergischer HC

   09:00

   Fotbal: LB Châteauroux - RC Lens

   10:45

   Ligue 1 Highlights (25)

   11:45

   UFC Reloaded (16)

   12:30

   Laax Open

Celý Program