Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokejová pohádka: Jak Dominátor vychytal elitní střelce Sparty

Témata:

Pardubice s Dominikem Haškem vyzvaly Spartu a její elitní útočníky. Z vítězství se radoval Dominátor.

Při pohledu na zápis o utkání Sparty s Pardubicemi si leckdo mohl položit otázku, zda se náhodou nejedná o souboj legend českého hokeje. Na straně Pardubic ikona Dominik Hašek, který ve svých 44 letech stále předvádí fantastické výkony. Na straně Sparty TOP útočníci David Výborný a Martin Ručinský.


Výborný je pětinásobným mistrem světa a bronzový z olympiády v Turíně. Martin Ručinský získal titul mistra světa třikrát, společně s Výborným byl na bronzové olympiádě v Turíně v roce 2006 a navíc má i zlato z památné olympiády z Nagana.


VIDEO: Rozhovor s Dominikem Haškem po obnovené premiéře v dresu Pardubic v rámci Tipsport Cupu proti Vrchlabí:Nyní se postavili tváří v tvář a změřili své síly. Po utkání byl šťastnější Dominátor. Ten několikrát sáhl do zásobárny neuvěřitelných zákroků a vychytal aktivní útočníky Sparty.


"Mužstvo přede mnou hrálo dobře, musím pokračovat v takových výkonech nebo ještě lepších. Ještě je co zlepšovat, nějaké góly jsem pustil. Je potřeba se dostat do zápasového rytmu a potřebujeme vyhrávat, takže ještě radši bych byl, kdybychom vyhráli v normální hrací době," řekl po zápase Hašek.


Starý dobrý Dominátor


V polovině utkání si na něj nepřišla dvojice Kratěna - Broš, v nastavení se na něj řítili právě dvě esa Ručinský s Výborným, ale Hašek lapačkou fantasticky zasáhl. O chvíli později zase legendární gólman předvedl i práci s holí a do slibné šance vyslal Petra Sýkoru.


Vedle zákroků Hašek zaujal i srážkou s Martinem Ručinským, spoluhráčem z vítězné olympiády v Naganu. "Oba dva jsme jeli pro puk, Martin tam byl dřív, já ho neviděl a on mě trochu trefil ramenem. Ale nemyslím, že tam bylo něco úmyslného. Já to samozřejmě nečekal, protože se spíš soustředím na chytání," prohlásil legendární gólman.


Ručinský za střet u hrazení za pardubickou brankou inkasoval dvě trestné minuty. "Jestli to byl faul, to musí posoudit rozhodčí. Já dostal ránu ramenem. Ale jestli faul, tak neúmyslný. On šel pro puk a trochu mě trefil. Po zápase jsme se o tom bavili, ale dělali jsme si z toho legraci a já jen říkal, že vím, že to nechtěl udělat."


VIDEO: 10 nejzajímavějších momentů Dominika Haška v NHLPři nájezdech si zahrál na fotbalového brankáře


Zápas dospěl do penaltového rozstřelu a tam se Hašek také zaskvěl. Inkasoval jen jednou ze čtyř nájezdů, když na něj hned v první sérii blafákem vyzrál další elitní útočník Sparty Petr Ton.


"Myslím, že to provedl dobře. Já si to hlídal, ale bál jsem se, aby to nevrátil na druhou stranu a nehodil to zpátky mezi nohy. Nechal jsem mu více místa, chytat to šlo, ale je to složité," připustil Hašek.


Zbylé pokusy Ručinského a Kratěny lapil. Ve čtvrté sérii se už napodruhé nenechal od Tona nachytat na švestkách a Pardubice se i díky němu získaly druhý bonusový bod. "Řekl jsem si, že zkusím fotbalového brankáře a vyšlo to," dodal na závěr Hašek.

jpz TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   10:50

   KITE LIFE (1)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Wild and Young - Kayak Portrait Adiran Mattern

   11:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   12:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   15:00

   Mistrovství světa SKIF 2019

   16:45

   UFC Now (18)

Celý Program