Extraliga: Vítkovice zdolaly Slavii, Litvínov vyzrál na mistrovské Vary

Hokejisté Vítkovic porazili v 9. kole extraligy Slavii a zůstávají v čele tabulky. Pardubice smetly Kometu, Litvínov vyraboval Karlovy Vary.

Vítkovice v minulém kole poprvé prohrály na ledě Budějovic, ale na okamžitě se oklepaly a v domácím zápase porazily Slavii. Utkání bylo hodně vyrovnané. Po bezbrankové první třetině se najednou roztrhl pytel s góly a diváci viděli hned čtyři. Skóre otevřel hostující Branda, Vítkovice ale otočily trefami Krenželoka a Stehlíka. Slavia však našla odpověď a Hruška srovnal na 2:2.

Když už se ve třetí třetině zdálo, že zápas nebude mít v základní hrací době vítěze, přišla třicet vteřin před závěrečnou sirénou trefa Štefanky a tři body tak zůstaly ve Vítkocích.

Brno se premiérové výhry opět nedočkalo

Hokejisté Komety Brno se představili v Pardubicích a doufali, že se dočkají první výhry v sezoně. Bohužel pro ně se nic takového nekonalo. Pardubice měly od začátku zápas pod kontrolou a už v první třetině dali Brňanům tři branky. Po šedesáti minutách bylo na světelné tabuli skóre 6:3 a k radosti všech domácích fanoušků si asistenci na jednu z branek i gólman Pardubic Dominik Hašek.

Litvínov překvapivě vyraboval Karlovy Vary

Překvapení se zrodilo na západě Čech, kam přijel Litvínov. Mistrovské Vary byly v duelu s "Chemiky" favority, ale svou roli nezvládly a prohrály 2:3.

V dalších zápasech prohrála Sparta doma s Třincem 2:5, Liberec před svými diváky podlehl Plzni a Zlín gólem v samém závěru porazil 2:1 Kladno.

Boleslav po nájezdech lepší Českých Budějovic

Poslední duel dne musely rozhodnout až samostatné nájezdy. České Budějovice poslal na ledě Mladé Boleslavi do vedení ve 36. minutě Gulaš, které hostům vydrželo takřka celou třetinu. V 11. minutě té třetí ale srovnal Sýkora a stav 1:1 vydržel až do konce prodloužení. V samostatných nájezdech pak domácí Sýkora dokázal podruhé v zápase prostřelit Turka a napodobil jej i spoluhráč Fabuš. Jeho gól byl nakonec vítězný, protože za Budějovice překonal Schwarze pouze Poživil.

Výsledky 9. kola hokejové O2 extraligy:

PSG Zlín - HC GEUS OKNA Kladno 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 22. Köhler (Leška, Hamrlík), 58. Köhler (Hamrlík, Galvas) - 3. Trončínský (Kalla, Frolík). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:9. Bez využití. Diváci: 4418.

Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 3. Klimenta (Blatný, P. Nedvěd), 44. Kašpařík (Víšek, Hunkes) - 28. Tvrdík (Jiří Hanzlík, Scofield), 34. Bomersback (Vlasák, Kracík), 50. Bomersback (Vlasák, Kracík), 60. Adamský (Bomersback). Rozhodčí: Jebavý, Souček - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 5548.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 2:5 (2:3, 0:1, 0:1)

Branky: 19. Ton, 20. Broš (Kratěna, Netík) - 11. Květoň (Peterek, Seman), 16. Malec (Peterek, Květoň), 16. Polanský (Růžička, Kohn), 21. Květoň (Peterek), 55. Kohn (Polanský). Rozhodčí:
Svoboda, Turčan - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 5194.

HC Vítkovice Steel - HC Slavia Praha 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 25. Krenželok (Štefanka ), 28. Stehlík (Kuboš, Krenželok ), 60. Štefanka (Kvapil ) - 23. Branda (Vondrka, Žižka), 39. D. Hruška (Vondrka ). Rozhodčí: Hribík, Kubeš - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 7052.

HC Energie Karlovy Vary - HC Benzina Litvínov 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 19. Kristek (Melenovský), 24. Kumstát (Pletka) - 39. Reichel (Kroupa, Jánský), 47. Gureň (J. Černý), 56. Vopat (Gureň, Trávníček). Rozhodčí: Šindler, Hodek - Charvát, Pavlovič. Vyloučení: 5:5, navíc Zaťovič 10 min. - Skuhrovec 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4609.

HC Eaton Pardubice - HC Kometa Brno 6:3 (3:0, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Cetkovský (Kolář II), 11. Kolář II (Somík), 13. Píša, 26. Zohorna (Cetkovský, Hašek), 42. Kolář II, 47. Starý (Koukal) - 21. Erat (Bičánek, Ovčačík), 35. R. Dlouhý (Bičánek), 60. Korhoň (Procházka, Mojžíš). Rozhodčí: Fraňo, Mikula - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 9797.

BK Mladá Boleslav - HC Mountfield České Budějovice 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 51. T. Sýkora (Boháč), rozhodující sam. nájezd Fabuš - 36. Gulaš (Vak, Mertl). Rozhodčí: Pešina, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:6, Žabka (Mladá Boleslav) 10 min. Bez využití. Diváci: 3540.