Slávista Bednář vstřelil čtyři góly, Budějovice vyrabovaly Třinec

Hokejisté Slavie vyhráli v Plzni vysoko 6:2, o čtyři góly se postaral kanonýr Jaroslav Bednář.

Napodobil tak svého kolegu Tomáše Micku, který  minulou neděli vstřelil čtyři branky Karlovým Varům. Více ZDE.

Šanci otevřít skóre měli Pražané už v 5. minutě, ale Plzeň podržel Chábera. O první gól se tak postaral Jaroslav Bednář v 8. minutě. A nezůstal jen u jedné. O dvě minuty později Chábera vyrazil Špeldův pokus jen k volnému Bednářovi a ten se z dobré střelecké pozice opět nemýlil. Čistý hattrick pak zkompletoval zkušený slávista v oslabení, když proměnil trestné střílení.

Střelecké hody Bednáře přerušil v 18. minutě Vondrka, když zvyšoval na 4:0 a Cháberu přenechat místo mezi tyčemi Francouzovi. Slávistický kanonýr se ale na dlouho umlčet nenechal. Krátce před první sirénou vstřelil do branky rozhozené Plzně svůj čtvrtý gól v utkání.

Ve druhé a třetí třetině hosté jen kontrolovali průběh utkání a diváci viděli ještě tři branky. Dvakrát skórovali domácí, jednou hosté.

Budějovice deklasovaly Třinec

Hokejisté Českých Budějovic pokračují ve stíhací jízdě, která by měla skončit postupem alespoň do předkola play-off. V první třetině to ale ještě na kanonádu nevypadalo, přestože se vedení ujali Českobudějovičtí v desáté minutě zásluhou Šimánka. Na 1:1 však srovnal Tomík po akci Polanského.

Rozhodující druhá třetina

Do druhé třetiny tak ještě mohli Třinečtí nastupovat s nadějí na bodový zisk, tu jim však hosté velmi rychle vzali. Druhou branku v utkání vstřelil ve 22. minutě Šimánek a další dvě branky přidali hosté v polovině utkání. Definitivní třinecký zmar pak přišel na začátku 37. minuty, kdy Vojtek špatně rozehrál a Gulaš mohl zakončovat do prázdné branky. Do té se pak už Vojtek nevrátil a přenechal místo zkušenému Čechmánkovi.

Třetí třetina se dohrávala už pouze z povinnosti a i tu vyhráli jisté poměrem 1:0, celkově zvítězili 6:1.Českobudějovičtí se tak přiblížili svému soupeři na rozdíl šesti bodů a přiživili tak naději na postup do předkola play-off, na které ztrácejí momentálně čtyři body.

Pardubice zdolaly Spartu, Boleslav vyhrála ve Znojmě

V dalších zápase hokejisté Pardubic vyhráli doma nad pražskou Spartou 3:2 po prodloužení, když rozhodující branku vstřelil v 65. minutě útočník Petr Koukal. Stejným výsledkem skončil zápas Kladna se Zlínem. Po šedesáti minutách byl stav 2:2 a o bodu na víc pro domácí rozhodl v prodloužení Jaroslav Kalla.

Mladá Boleslav veze body ze Znojma, kde vyhrála 1:0 díky přesilovkové trefě útočníka Tomáše Sýkory. Středočeši tak ukončili sérii čtyř porážek v řadě, gólman Marek Schwarz udržel poprvé v sezoně čisté konto.

Liberec vyhrál nad týmem Energie Karlovy Vary 3:2 až po samostatných nájezdech. Rozhodující pokus proměnil ve třetí sérii domácí útočník Václav Pletka.

Výsledky 47. kola O2 extraligy ledního hokeje:

HC Oceláři Třinec - HC MOUNTFIELD 1:6 (1:1, 0:4, 0:1)
Branky: 18. Tomík (Polanský) - 10. Šimánek (Ptáček, Melichárek), 22. Šimánek (Ptáček, Vydarený), 29. Duda (Hřebejk), 33. Poživil (Duda), 37. Gulaš (Melichárek), 50. Ptáček z trest. střílení. Rozhodčí: Homola - Čech, Dřinovský. Vyloučení: 6:7, navíc Ptáček (M) 10 min. osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 3362.

HC Moeller Pardubice - HC Sparta Praha 3:2 po prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 11. Starý (Koukal, Kolář II), 34. Blažek (Čáslava, Somík), 65. Koukal (Kolář I, Kolář II) - 9. Podlešák (Hromas), 54. Podlešák. Rozhodčí: Šindel - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:9 + Koukal (P) 10 min. osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 10 194 (vyprodáno).

HC Znojemští Orli - BK Mladá Boleslav 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Brnka: 34. T. Sýkora (Král). Rozhodčí: Minář - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 2769.

HC Lasselsberger Plzeň - HC Slavia Praha 2:6 (0:5, 1:1, 1:0)
Branky: 26. Tomas, 60. Adamský (Cartelli) - 9. Bednář (Červenka, Kadlec), 11. Bednář (Špelda, Sklenář), 13. Bednář z trest. střílení, 18. Vondrka (Beránek), 20. Bednář (Červenka), 38. Holec (P. Jelínek). Rozhodčí: Turčan - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 6593.

Bílí Tygři Liberec - Energie Karlovy Vary 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 16. Žabka (Pletka, Podkonický), 49. R. Vrbata (Kašpařík, Pletka), rozhodující nájezd Pletka - 25. Pech (Dobroň, Melenovský), 53. Čutta (Kumstát, Skuhravý).
Rozhodčí: Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:4, navíc Čutta (Karlovy Vary) 10 min. osobní trest. Využití: 2:1. Diváci: 7500.

HC GEUS OKNA Kladno - RI OKNA Zlín 3:2 (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 21. Patera (Martin Procházka, V. Novák), 35. Patera (Martin Procházka), 62. Kalla (Patera) - 10. Kubiš (Roman Vlach, Bořuta), 29. Leška. Rozhodčí: Šír - Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 2485.

Litvínov - Vítkovice Steel 3:4 po sam. náj. (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Lukeš (Šlégr), 53. Jenáček (Bahenský), 59. Branda - 32. Burger z trest. střílení, 43. Kvapil (Šimíček), 55. Burger z trest. střílení, rozhodující nájezd Ujčík. Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Křivský. Vyloučení: 6:10, navíc Krstev (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 5137.