Židlický a Erat skórovali, Neuvirth vychytal čtvrtou výhru v řadě

Po gólu v nedělním programu vstřelili obránce Minnesoty Marek Židlický a útočník Nashvillu Martin Erat.

Obránce Marek Židlický vstřelil za Minnesotu svůj pátý gól v sezoně a celkově 59. v NHL. Na gól mu přihrával Martin Havlát a s 57 body se tak drží v čele kanadského bodování českých hráčů v NHL. Martin Erat vstřelil za Nashville 11. gól v sezoně a celkově 135. v kariéře. Navíc si připsal asistenci a celkově už v NHL nasbíral 390 bodů. Ani dva jeho zápisy v první třetině však na body nestačily. Calgary domácí zápas otočilo a vyhrálo.

Další dva body si do tabulky při své stíhací jízdě o play off připsali hokejisté New Jersey Devils. Rozhodující gól v samostatných nájezdech jim zařídil veterán Brian Rolston.

Na souboj českých brankářů nedošlo v zápase Florida - Washington. Do branky se dostal jen hostující Michal Neuvirth a připsal si čtvrtou výhru v řadě a šesté vítězství z posledních osmi zápasů. Tomáš Vokoun zůstal jen na střídačce Floridy.

Hokejisté New Yorku Rangers deklasovali na domácím ledě vedoucí tým Východní konference Philadelphii Flyers 7:0. Čtyřmi brankami dovedl Jezdce k vítězství Ryan Callahan, jenž se dvakrát prosadil v početní výhodě. Na druhou a čtvrtou trefu mu nahrál český útočník Václav Prospal a bodoval tak ve čtvrtém zápase v řadě. Dva góly pak přidal do sítě Philadelphie Mats Zuccarello, jednou se prosadil Artem Anisimov. Rangers si díky dvěma bodům upevnili sedmou příčku v tabulce Východní konference.

Vancouver vystřelil na branku Anaheimu jen 16 střel, přesto vyhrál na soupeřově ledě 3:0. Rozhodující góly v prvních minutách první a druhé třetiny vstřelil Manny Malhotra.

NHL - výsledky z noci na pondělí:

New York Rangers - Philadelphia Flyers 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
Branky: 1., 13., 27. a 45. Callahan (na druhou a čtvrtou PROSPAL), 26. a 59. Zuccarello Aasen, 55. Anisimov. Střely na branku: 36:24. Diváci: 18 200.

New York Islanders – New Jersey Devils 2:3 po sam. náj. (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0)
Branky: 38. Bailey, 57. Comeau – 25. a rozh. náj. Rolston, 43. Kovalčuk. Střely na branku: 22:30. Diváci: 15 893.

Florida Panthers – Washington Capitals 2:3 po prodl. (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)
Branky: 16. B. Thomas (ŘEPÍK), 58. Booth – 18. Nicklas Bäckström, 31. B. Gordon, 61. Sjomin. Střely na branku: 34:25. Diváci: 15 685.

Minnesota Wild – Buffalo Sabres 2:3 po prodl. (0:1, 2:1, 0:0 – 0:1)
Branky: 35. Peters, 38. ŽIDLICKÝ (HAVLÁT) - 2. Pominville, 23. R. Niedermayer, 61. Stafford. Střely na branku: 26:33. Diváci: 18 091.

Calgary Flames – Nashville Predators 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky: 8. Giordano, 21. Iginla, 51. Glencross – 3. M. ERAT, 16. R. Suter (M. ERAT). Střely na branku: 36:23. Diváci: 19 289.

Anaheim Ducks – Vancouver Canucks 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 1. a 21. Malhotra, 47. D. Sedin. Střely na branku: 26:16. Diváci: 16 356.

9. Nashville 66 33 9 24 167:156 75
10. Minnesota 66 34 7 25 171:174 75
11. Anaheim 66 35 5 26 182:193 75
12. Columbus 64 31 7 26 176:191 69
13. St. Louis 65 28 9 28 177:194 65
14. Colorado 65 26 8 31 185:224 60
15. Edmonton 66 23 8 35 169:215 54

(Pozn.: Čísla za názvy týmů znamenají počet utkání, vítězství, porážek po prodloužení nebo na samostatné nájezdy, porážek, skóre a počet bodů, na prvních třech místech v konferencích jsou vedoucí týmy jednotlivých divizí bez ohledu na počet bodů, do play off postupuje z každé konference osm týmů.)