Aktualizováno 23.2. 2015 11:02
video přišel jeho čas

Zase byl skvělý! Neuvirtha chválí NHL, vezme ho Růžička na MS?

Michal Neuvirth
Zdroj: isifa.com
Michal Neuvirth

On slyší slova chvály a kouč národního týmu Vladimír Růžička ho zřejmě sledovat ještě pozorněji. V Buffalu se stal Michal Neuvirth gólmanem číslo 1 a podceňovaný tým díky jeho výkonům bere body i peníze sázkařům.

Když před pár dny Buffalo vyměnilo do Dallasu gólmana Jhonase Enrotha, definitivně dostal důvěru český brankář. V posledních pěti zápasech brali Sabres třikrát body a hlavní zásluhu na tom měl právě Michal Neuvirth. Statistikové spočítali, že za posledních pět utkání šlo na Neuvirtha 185 střel a do branky prošlo jen 9 z nich. To dělá neuvěřitelnou úspěšnost 95,1 procent.


 

"Michal byl opět skvělý," chválil trenér Ted Nolan. "Každý zápas, ve kterém nastoupil po trejdu gólmanů zářil. Všechny ty zápasy pro nás byly opravdu, ale opravdu díky němu dobré," dodal.


Bohužel duel s Nashvillem, jedním z nejlepších celků současné NHL nakonec pro Sabres skončil smutně. Buffalo vedlo dlouho 1:0, ale chvilku před koncem v přesilovce vyrovnal Ribeiro. A v nájezdech se radoval tým Predators.


Neuvirth
Zdroj: isifa.com

 

"Byli jsme tak blízko, abychom porazili nejlepší tým ligy, ale byli jsme zbytečně moc vylučovaní. A oni dali jeden šťastný gól," litoval Michal Neuvirth. "Je těžké to skousnout, ale na druhou stranu nás může těšit i ten bod," říkal český brankář, který byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu.


Anketa

Kdo by měl být na MS českou jedničkou?

Hlasovalo 296 lidí.


Buffalo zcela jistě bude chybět v letošním play off. A trenér nároďáku Vladimír Růžička by mohl mít o starost méně. Česko by mohlo mít na mistrovství světa v brance další brankářské eso.


Jenže fakt je ten, žetrenér Růžička dlouhodobě sází na duo Salák - Kovář z KHL a o gólmanch z NHL příliš neuvažuje. A navíc Michal Neuvirth za národní tým ještě neodchytal ani zápas. Jenže má formu a měl by být volný...

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:10 13:00

   SSC Neapol - Arsenal FC

   13:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   14:40

   Element (385)

   14:55

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   16:35

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   17:00

   Teleshop

 • Nova Sport 2

  • 11:15 13:00

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   13:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   15:00

   UFC Now (12)

   15:45

   Czech rally 2019 (1)

   16:10

   Teleshop

   16:25

   Ligue 1 Preview (33)

Celý Program