to není sranda

Hvězdný Jágr neměl chřipku, skolila ho zákeřná nemoc!

Jaromír Jágr
Zdroj: isifa.com
Jaromír Jágr
Téma:

Když před All-Star Game vynechal Jaromír Jágr třízápasové turné Devils do Kalifornie, byla jako důvod uvedena chřipka. Jenže věci se mají jinak. Za absencí českého útočníka stála velmi nebezpečná choroba.

Příušnice řádily v celé NHL, ale do kabiny New Jersey přišly opravdu ve velkém. Na konci prosince načas vyřadily ze hry i Patrika Eliáše. Jágr je šestým hokejistou Ďáblů, který je v aktuálním ročníku dostal. Dalšími postiženými byli Travis Zajac, Adam Larsson, Michael Ryder a Scott Clemmensen.


"Měl jsem najednou snad všechny možné choroby. Začalo to chřipkou. Prvních pět dnů to bylo nejhorší, neopustil jsem postel, nemohl jsem jíst," popisuje Jágr. "Potom jsem začal otékat, to bylo něco úplně jiného. Bolelo mě celé tělo, přidaly se ty otoky. Nemohl jsem se hýbat. Ale ještě to nebylo tak hrozné, ani jsem neměl horečku."


Vzhledem ke čtyřtýdenní inkubační době příušnic je zřejmé, že Jágr už některé zápasy před svým "odpadnutím" absolvoval s nemocí v těle. Dokonce i utkání ze 3. ledna proti Philadelphii, v němž jako nejstarší hokejista v historii NHL zaznamenal hattrick.

 


Výkony, které jeho spoluhráči zaznamenali na západním pobřeží o dva týdny později (výhry 5:3 s Los Angeles a 5:2 se San Jose, porážka 1:5 s Anaheimem), ale nesledoval už ani jako televizní divák.


"Většinu času jsme prospal, takže jsem toho ze zápasů moc neviděl," přiznává Jágr. "Zato jsem se podíval na Utkání hvězd, to bylo snad poprvé v životě."


Minulý víkend začal znovu bruslit, v přípravě pokračoval i během přestávky. "Je rozdíl mezi obyčejným bruslením a plným tréninkem," podotýká. Ten absolvoval včera a cítil se po něm v pořádku, takže by měl být připraven na středeční domácí duel s Torontem.


"Samozřejmě, že budu hrát," odmítá případné pochybovače.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vážně nemocný Gondík je zase šťastný. Víme, co mu udělalo radost

Hůlkovi se lepí smůla na paty: Bouračka, zápal plic a hrozí mu infarkt!

Související témata:
nhlnews.cz TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Racing Unleashed

   18:00 18:30
   18:30

   MotoGP - FIM Awards Ceremony 2020

   19:45

   Ligue 1 Highlights (11)

   20:40

   Fotbal: EA Guingamp - AC Ajaccio

   22:35

   Racing magazine (10)

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Magazín Evropské ligy (4)

   18:15 19:10
   19:10

   UFC Main Event (7)

   20:05

   Grand Slam of Darts 2020

   00:00

   UFC 255: Figueiredo vs. Perez

   02:00

   UFC Main Event (4)

   02:50

   Házená: HSG Wetzlar - Eulen Ludwigshafen

Celý program