New Jersey padlo v prodloužení

Vrbatův gól dovršil výhru. Mazanec poprvé od začátku

Radim Vrbata (17)
Zdroj: isifa.com

Útočník Radim Vrbata se jako jediný z českých hokejistů prosadil v pátečním programu NHL. Jeho gól do prázdné brány pečetil výhru Vancouveru nad Buffalem 5:2. V brance Nashvillu byl poprvé v sezóně od první minuty Marek Mazanec. K bodům však svému týmu nepomohl.

Buffalo sice na ledě Vancouveru lépe začalo, na vedoucí gól Stewarta ze čtvrté minuty však domácí zareagovali v poslední minutě úvodního dějství a na začátku druhé třetiny získali dvoubrankový náskok.

Na dostřel se soupeř dostal opět díky Stewartovi v 35. minutě, Higgins o deset minut později a chvíli před koncem Vrbata do opuštěné klece hostů však upravili stav na 5:2.

Blízko třem bodům byli v duelu s Pittsburghem hokejisté New Jersey. Nakonec však brali jen jeden. Na první branku čekali diváci až do sedmačtyřicáté minuty. Bernierova trefa ale vítězná nebyla. Tři minuty před koncem vyrovnal Kunitz, v prodloužení pak o výhře Pittsburghu rozhodl Despres.

Gólman Marek Mazanec si poprvé v sezóně vyzkoušel, jaké to je stát v bráně od začátku utkání. Příliš v dobrém však na zápas v aréně Colorada vzpomínat nebude. Zatímco jeho spoluhráči z Nashvillu se střelecky prosadit nedokázali, třiadvacetiletého brankáře překonali Talbot a Iginla. Brance Landeskoga do prázdné brány přihlížel Mazanec už ze střídačky.

Výsledky – pátek 30. ledna

New Jersey - Pittsburgh 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 47. Bernier - 57. Kunitz, 63. Despres.

Carolina - St. Louis 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 11. Faulk, 35. Murphy - 2. Reaves, 4. Backes, rozhodující nájezd Shattenkirk.

Colorado - Nashville 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 14. Talbot, 46. Iginla, 59. Landeskog.

Vancouver - Buffalo 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 20. Horvat, 22. Weber, 25. Bonino, 46. Higgins, 60. Vrbata - 4. a 35. Stewart.

Anaheim - Chicago 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 51. Rakell - 36. a 54. P. Kane, 6. Toews, 30. Keith.

• 16:55 19:00

Basketbal: Nižnij Novgorod - ERA Nymburk