Aktualizováno 26.1. 2015 12:42
NHL All Star Game 2015

Voráčkův večer! Šest bodů a vyrovnaný rekord Lemieuxe

Jakub Voráček
Zdroj: isifa.com

Český útočník Jakub Voráček zářil v nočním utkání hvězd NHL. V duelu výběrů Jonathana Toewse a Nicka Foligna sám tři góly vstřelil a na stejný počet přihrál a vyrovnal letitý rekord legendárního Maria Lemieuxe. Jedinečný byl i konečný brankový účet. Devětadvacet gólů totiž v All Star Game ještě nikdy nepadlo.

Prvním, kdo se zapsal do střeleckých statistik All Star Game, nebyl Voráček, ale jeho protihráč Radim Vrbata, který poslal Folignův tým ve čtvrté minutě do vedení. Jakub Voráček rozehrál své představení v polovině úvodní třetiny, kdy otáčel na 2:1 pro celek pojmenovaný po kapitánovi Jonathanu Toewsovi.

 

 

 

Poprvé se do šaten odcházelo za stavu 4:4. Ve druhé části nejprve oba týmy vstřelily po dvou brankách, pak se ale hráči Toewsova týmu prosadili čtyřikrát za sebou, přičemž poslední z tref zaznamenal ve 30. minutě opět pětadvacetiletý český reprezentant. Ve druhém dějství viděli diváci nakonec jedenáct gólů, čímž padl rekord v počtu gólů v jedné třetině.

 

Kromě Jakuba Voráčka mělo utkání ještě jednoho hrdinu. John Tavares se v zápase zaskvěl čtyřmi góly, díky čemuž se zařadil po bok Maria Lemieuxe, Wayna Gretzkého a dalších legend. Svou poslední trefou zvyšoval už na 13:9.

 

Voráček svůj střelecký účet uzavřel v osmačtyřicáté minutě, to už bylo 14:9. Nakonec padlo celkem devětadvacet gólů. Ten poslední vsítil v 59. minutě Burns a stanovil konečné skóre na 17:12.

 

Kromě Jakuba Voráčka a Radima Vrbaty se v zápase z českých hokejistů představil i Patrik Eliáš, který přispěl k výhře Toewsova týmu dvěma asistencemi.

  

 

Tým Foligno - Tým Toews 12:17 (4:4, 4:7, 4:6)
Branky a nahrávky: 4. Vrbata (Nugent-Hopkins), 12. Johansen (N. Foligno, Shattenkirk), 15. Shattenkirk (Nugent-Hopkins, Vrbata), 17. Johansen (Ovečkin, Byfuglien), 21. Giroux (P. Kane), 23. Stamkos (Keith), 32. N. Foligno (Johansen), 37. Stamkos (Ryan), 23. P. Kane (Giroux, Doughty), 49. Ryan (Stamkos, Ekman-Larsson), 54. P. Kane (Burns, Giroux), 59. Burns (Ovečkin, Johansen) - 7. Getzlaf (Tarasenko, Faulk), 10. Voráček (Toews, Ekblad), 13. P. Bergeron (Seguin, Eliáš), 20. Tavares (Bergeron, Ekblad), 21. Suter (Tarasenko, Seguin), 22. Seguin (Getzlaf, Tarasenko), 25. Rick Nash (Toews, Voráček), 26. F. Forsberg (Gaudreau, Eliáš), 29. Tavares (P. Bergeron, Faulk), 30. Voráček (Toews, Giordano), 39. Tavares (P. Bergeron), 42. Rick Nash (Giordano, Voráček), 47. Tavares (P. Bergeron, Seabrook), 48. Voráček (Toews, Ekblad), 50. Seguin (Tarasenko, Weber), 55. Toews (Suter), 57. F. Forsberg (Gaudreau, Voráček).
 

TN.cz