VIDEO noc v nhl

Voráček nasázel dva góly, Ovečkin na něj nestačil. Trefil se i Havlát

Jakub Voráček
Zdroj: isifa.com

Jakub Voráček byl vyhlášen první hvězdou úterního utkání NHL, když dvěma góly pomohl Philadelphiii k výhře nad Washingtonem 5:2. Skóroval i Tomáš Fleischmann z Floridy a Martin Havlát ze San José, nepříliš vydařeou noc ale měli čeští brankáři Ondřej Pavelec a Petr Mrázek.

Flyers odčinili dva dny starou porážku na ledě Capitals, kde vedli už 4:1, ale nakonec podlehli 4:5 po nájezdech.

PRVNÍ GÓL JAKUBA VORÁČKA

Voráček se poprvé prosadil ve 22. minutě, kdy unikl po pravém křídle a střelou švihem vyrovnal na 1:1. "Letci" pak zápas rozhodli na konci druhé třetiny, kdy dvěma góly během 72 sekund utekli z nerozhodného stavu 2:2 na 4:2.

Obě branky přitom domácí vstřelili při pětiminutovém vyloučení útočníka Capitals Toma Wilsona, který předtím diskutabilním zákrokem poslal hlavou proti mantinelu Braydena Schenna. Tomu museli z ledu pomoci spoluhráči a do hry už se nevrátil.

DRUHÝ GÓL JAKUBA VORÁČKA

Jako první využil přesilovku ranou z voleje Mark Streit, vzápětí se střelou z mezikruží prosadil Voráček, který tak skóroval počtvrté z posledních pěti zápasů a po slabším vstupu do sezony vylepšil svou letošní bilanci na osm přesných zásahů.

Povedený večer prožil také Martin Havlát, jenž svým třetím gólem v sezoně a jednou asistencí přispěl k vítězství San Jose na ledě St. Louis 4:2. Havlát se nejprve podílel v 10. minutě na úvodním gólu zápasu, když po jeho tečované střele, která se odrazila od zadního mantinelu, vrátil puk do branky Joe Pavelski.

GÓL MARTINA HAVLÁTA

Ve 49. minutě to byl naopak český útočník, který pohotovou dorážkou uzavřel střelecký účet zápasu, v němž si bod za přihrávku připsal také Tomáš Hertl.

Z českých hokejistů se ve dvanácti úterních zápasech střelecky prosadil ještě Tomáš Fleischmann, který ve 4. minutě otevřel skóre utkání v Torontu, kde Florida uloupila oba body po vítězství 3:1.

GÓL TOMÁŠE FLEISCHMANNA

Posedmé z posledních devíti zápasů bodoval David Krejčí, který se dvěma asistencemi podílel na výhře Bostonu nad Calgary 2:0. Obě branky Bruins vstřelil slovenský obránce Zdeno Chára, brankář Tuukka Rask zneškodnil všech 21 střel Flames a vychytal třetí čisté konto v sezoně.

Skvělý vstup do NHL prožívá slovenský mladík Tomáš Jurčo, který hned ve svém druhém utkání skóroval. Jurčo otevřel bekhendovou kličkou skóre zápasu Detroitu s Anaheimem, jeho tým ale nakonec prohrál 2:5. Za Red Wings odchytal přes dvě třetin gólman Petr Mrázek, který po třetí brance vystřídal Jonase Gustavssona.

Nedařilo se ani dalšímu gólmanovi Ondřejovi Pavelcovi, který nezabránil prohře Winnipegu na ledě slabého Buffala.

Boston – Calgary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 28. Chára (Iginla, Krejčí), 44. Chára (Iginla, Krejčí)

Buffalo – Winnipeg 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

Branky: 31. Ott (Stafford, Weber), 41. Foligno (Hodgson, Myers), 43. Moulson (Ehrhoff, Eniis), 54. Ellis (Porter, Flynn) – 22. Scheifele (Clitsome), 22. Scheifele.

Toronto – Florida 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky: 44. Raymond (Holland) – 4. FLEISCHMANN (Barkov, Olsen), 26. Bergenheim (Barkov, Kulikov), 37. Boyes (Bergenheim).

Islanders – Tampa Bay 2:3sn (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 21. Okposo (Tavares, Nelson), 51. Nielsen (Grabner, Bailey) – 58. Filppula, 60. Filppula (Brown, St. Louis), rozh. náj. Kučerov.

Montreal – Phoenix 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Branky: 43. Markov (Pacioretty, Desharnais), 54. Pacioretty (Desharnais, Subban), 60. Pacioretty (Gionta) – 7. Boedker (Chipchura, Murphy).

Detroit – Anaheim 2:5 (1:4, 0:1, 1:0)
Branky: 4. Jurčo (Miller, Quincey), 59. Cleary (Glendening) – 4. Silfverberg (Beauchemin, Cogliano), 6. Bonino (Winnik, Selanne), 19. Perry (Lovejoy), 20. Vatanen (Cogliano, Koivu), 33. Koivu (Cogliano, Vatanen).

Philadelphia – Washington 5:2 (0:0, 4:2, 1:0)
Branky: 22. VORÁČEK (Coburn, Timonen), 32. Read (Downie, Grossmann), 38. Streit (Read, VandeVelde), 39. VORÁČEK (Timonen, Giroux), 48. Simmonds (Hartnell, Gustafsson) – 21. Ovečkin (Bäckstrom, Johansson), 26. Fehr (Brouwer, ERAT).

St. Louis – San Jose 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Branky: 36. Shattenkirk (Cole), 40. Bouwmeester (Pietrangelo, Steen) – 10. Pavelski (HAVLÁT), 13. Irwin (Braun, Marleau), 22. Burns (Thornton, HERTL), 49. HAVLÁT (Braun, Marleau).

Nashville – Chicago 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky: 4. Weber (Josi, Legwand) – 2. Keith (Hossa, Toews), 17. Kane (Sharp, Keith), 32. Leddy (Saad, Seabrook).

Minnesota – Vancouver 3:2sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 12. Parise (Koivu M., Suter), 49. Coyle (Koivu M., Brodin), rozh. náj. Pominville – 9. Hansen (Sedin D., Sedin H.), 32. Booth (Weber, Santorelli).

Dallas – Colorado 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 8. Whitney (Horcoff, Chiasson), 38. Whitney (Chiasson, Gončar), 58. Sceviour (Peverley, Ellis) – 3. Duchene (E. Johnson, Barrie), 31. E. Johnson (Duchene, Holden).

Los Angeles – Edmonton 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 17. King (Doughty, Carter), 56. Nolan (Greene), 60. Brown (Stoll).

• Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

13:00 14:25