VIDEO češi byli vidět

Voráček bodoval podeváté v řadě. Jágr nahrál na vítězný gól

Jaromír Jágr (New Jersey) - Kyle Okposo (New York Islanders)
Zdroj: isifa.com

Jakub Voráček se v NHL prosadil podeváté v řadě, i díky dvěma jeho asistencím vyhrála Philadelphipa po samostatných nájezdech v Edmontonu. Mladíček Dmitrij Jaškin si v dresu St. Louis připsal první gól v NHL proti Chicagu.

Jaromír Jágr a Marek Židlický měli velký podíl na vítězném gólu "Ďáblů" z New Jersey, kteří porazili New York Islanders 2:1. Sedm minut před koncem třetí třetiny si Jágr v útočném pásmu tak dlouho hrál s pukem, až našel v levém kruhu pro vhazování volného Židlického, který bez přípravy vypálil a jeho střelu tečoval hlavou do branky Travis Zajac.

Povedený večer prožil také brankář Marek Mazanec, který se po měsíčním trápení konečně dočkal výhry, když 26 zákroky dovedl Nashville k vítězství 3:2 nad Los Angeles.

Flyers prohrávali na ledě Oilers po první třetině už 0:2. Ve druhém dějství ale srovnal skóre dvěma trefami Wayne Simmonds a Voráček se podílel na obou. Nejprve ve 24. minutě v přesilové hře nabil na střelu Claudu Girouxovi, kterou Simmonds jemnou tečí usměrnil do sítě, ve 33. minutě pak Voráček znovu v početní výhodě našel svého parťáka před odkrytou brankou a Simmonds pohodlně zavěsil.

Domácí se ve třetí třetině sice znovu dostali do vedení, jenže záhy srovnal Scott Hartnell a v penaltovém rozstřelu rozhodli o výhře "Letců" Giroux a Michael Rafl, zatímco v dresu Oilers se prosadil pouze Jordan Eberle.

Mazanec se naposledy radoval z výhry 27. listopadu, kdy vynuloval Columbus. Tehdy oslavil páté vítězství ze šesti zápasů. Pak si však prožil martýrium a v osmi utkáních za sebou musel strávit porážku, přičemž dvakrát předčasně střídal a dvakrát šel do branky až v průběhu utkání.

Teprve v sobotu si spravil chuť, podal téměř bezchybný výkon a byl vyhlášen třetí hvězdou večera. K výhře proti Los Angeles ale vedla dramatická cesta. Predators se sice tři minuty před koncem třetí třetiny dostali do vedení 2:1, v čase 59:23 ale vyrovnal ranou z voleje Jeff Carter a zdálo se, že zápas spěje do prodloužení. Zklamání 17 tisíc fanoušků ovšem vzápětí vystřídalo nadšení, když pouhých deset sekund poté skóroval na druhé straně Mike Fisher a zajistil Nashvillu vítězství 3:2.

Svůj třináctý gól v sezoně vstřelil v sobotu útočník Tomáš Plekanec a pomohl Montrealu k výhře nad Tampou Bay 2:1 po samostatných nájezdech. Plekanec ve 26. minutě otevřel skóre zápasu, za šest minut srovnal Martin St. Louis i díky přihrávce Ondřeje Paláta. V penaltovém rozstřelu pak zařídil pro Montreal bod navíc Lars Eller.

Výsledky NHL
Ottawa - Boston 4:3, Tampa Bay - Montreal 1:2 po sam. nájezdech, Florida - Detroit 3:4, Edmonton - Philadelphia 3:4 po sam. nájezdech, St. Louis - Chicago 6:5 po sam. nájezdech, Nashville - Los Angeles 3:2, Anaheim - Phoenix 3:2 v prodl., NY Islanders - New Jersey 1:2.