Aktualizováno 22.2. 2011 07:42

Neuvirth vychytal čisté konto, Vokoun dostal od Islanders čtyři góly

Český brankář Tomáš Vokoun nezabránil v odpoledním utkání NHL debaklu Floridy 1:5 na ledě New York Islanders. V noci pak naopak zářil další český gólman Michal Neuvirth.

Hokejový brankář Michal Neuvirth vychytal čisté konto v pondělním utkání NHL, když díky 39 zákrokům dovedl Washington k výhře v Pittsburghu 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil na konci druhé třetiny v přesilové hře Alexander Ovečkin.

Tučňáci, v jejichž sestavě stále chybí Sidney Crosby a Jevgenij Malkin, jenž je se zraněným kolenem mimo hru do konce letošní sezony, podlehli Capitals podesáté z posledních dvanácti vzájemných zápasů a posedmé za sebou na domácím ledě.

Vokoun lovil puk ze sítě čtyřikrát

Mnohem horší večer prožil další český gólman Tomáš Vokoun, jehož Florida podlehla New Yorku Islanders 1:5. Vokoun inkasoval z 36 střel čtyři góly, jednou ho překonal i obránce Radek Martínek, který v úvodní minutě druhé třetiny svou druhou trefou v sezoně zvyšoval vedení Islanders na 3:0. Hattrickem se v zápase blýskl útočník Matt Moulson.

Čtyřiatřicetiletý karlovarský rodák inkasoval čtyři góly v druhém zápase za sebou, v pondělí ho jednou překonal i obránce Radek Martínek.

Vokoun měl na Long Islandu hodně práce, čelil 36 střelám. V první třetině ho dvakrát překonal Matt Moulson a hned po 37 sekundách druhé části zaznamenal v přesilové hře třetí gól domácích ranou od modré obránce Martínek. Čtyřiatřicetiletý sváteční střelec skóroval podruhé v sezoně a podvacáté v kariéře.

Vedení Islanders ještě do druhé pauzy zvýšil Josh Bailey a konečnou podobu dal výsledku v čase 57:23 Moulson, jenž do prázdné branky při power play a přesilovce Floridy dovršil hattrick. Ještě předtím připravil domácího gólmana Alvara Montoyu o druhé čisté konto za sebou Mike Santorelli.

NHL - výsledky z noci na úterý:

New York Islanders - Florida Panthers 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky: 8., 15. a 58. Moulson, 21. MARTÍNEK, 27. Bailey - 51. Santorelli. Střely na branku: 37:21.

St. Louis Blues - Chicago Blackhawks 3:5 (2:0, 0:4, 1:1)
Branky: 16. McDonald, 17. Boyes, 49. Pietrangelo - 23. Stalberg, 24. Bolland, 27. P. Kane, 33. Toews, 60. Hossa. Střely na branku: 34:26. Diváci: 19 150.

Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 37. Ovečkin. Střely na branku: 39:24. Diváci: 18 263.

2. Calgary 61 31 8 22 185:175 70
3. Minnesota 59 31 6 22 154:155 68

5. Anaheim 60 32 4 24 169:178 68

(Pozn.: Čísla za názvy týmů znamenají počet utkání, vítězství, porážek po prodloužení nebo na samostatné nájezdy, porážek, skóre a počet bodů.)