video vrátí se?

VOKOUN DO BRÁNY! Fandové Pittsburghu posílají vzkazy trenérovi

Tomáš Vokoun
Zdroj: isifa.com
Tomáš Vokoun
Téma:

Tomáš Vokoun vůbec netušil, zda se bude moci vůbec vrátit k hokeji. Pak se ale dvakrát postavil do branky ve farmářském týmu v AHL. A nyní si ho žádají fanoušci, představení gólmana Marca-Andre Fleuryho, totiž v bojích o Stanley Cup připomíná horor.

Ještě před pár týdny by to byla utopie. Tomáš Vokoun byl v ohrožení života, krevní sraženiny na velkých částech těla byly velmi špatnou diagnózou. Léčba českého gólmana ale byla úspěšná a solidně vypadal i návrat do branky.Pittsburgh totiž chtěl vyzkoušet, jak to s tradiční oporou vypadá a poslal chytat Vokouna na farmu do týmu Wilkes Barre Penguins. Hned první zápas byl ostrou zkouškou. Proti Syracuse Crunch český strážce branky uspěl. Ze 25 střel pustil za svá záda jen dvě, vydržel i přes prodloužení a v následných nájezdech chytil všechny čtyři pokusy soupeře. Vítězství bylo na světě.


PSALI JSME


Den poté byl na střídačce při vítězství 2:1 nad Binghamptonem, to sledoval kolegu Petera Mannina. A 13. dubna se opět vrátil mezi tyče a tentokrát musel skousnout prohru 2:3 s Torontem Marlies. Farma Tučňáků vedla dlouho 2:0, ale nakonec padla, Vokoun měl 18 úspěšných zásahů ze 21 střel.Tomáš Vokoun před 10 dny naznačil, že by opravdu mohl chytat a fandové Pittsburhu si na to vzpomněli po druhé prohře Penguins s Columbusem. Viníkem neúspěchu je totiž jednoznačně Marc-Andre Fleury, který nezvládl závěr zápasu. Na jeden gól soupeře nahrál a v prodloužení nezkrotil relativně slabou střelu Nicka Foligna.


SESTŘIH ZÁPASU COLUMBUS - PITTSBURGH


 


Chceme Vokouna, říkají fanoušci. Když zadáte do twitteru jméno českého gólmana, najdete mnoho podobných vzkazů. Pittsburgh má vedle Fleuryho na soupisce i Jeffa Zatkoffa, ten však ještě neodchytal ani jeden zápas v play off. A trojkou je Vokoun, který i loni tým tahal z problémů. Zavolá kouč Dan Bylsma zázračně uzdravenému veteránovi? Byl by to velký příběh.


Související témata:
ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   Evropská liga - podzim 2020

   10:05

   Element (431)

   10:15

   Nova Cup - Speciál

   10:25

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

 • Nova Sport 2

  • NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   09:00 10:45
   10:45

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   14:40

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

   16:10

   Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

Celý program