Aktualizováno 15.3. 2013 07:17
DRŽELI JAKO SKÁLA

Michal Neuvirth
Zdroj: isifa.com

Brankář Michal Čeští brankáři Michal Neuvirth a Ondřej Pavelec patřili k oporám svých týmů ve čtvrtečních zápasech zámořské NHL. Neuvirth 36 zákroky vychytal pro Washington výhru 3:2 na ledě Caroliny, Pavelec zneškodnil 28 z 29 střel a dovedl Winnipeg k vítězství 3:1 nad New Yorkem Rangers.

Neuvirth se vrátil do branky Capitals po více než měsíční přestávce. Naposledy chytal 7. února, kdy byl v polovině zápasu s Pittsburghem střídán poté, co z 11 střel inkasoval 2 góly.

Pak už se na led nedostal, týmový kolega Braden Holtby totiž v deseti zápasech vychytal sedm výher a Neuvirtha navíc trápila nemoc. Duel s Carolinou nezačal rodák z Ústí nad Labem moc šťastně. Poprvé kapituloval už po 74 sekundách hry, v 9. minutě pak Capitals prohrávali 0:2.

Následně ale český gólman zavřel branku, ve zbytku večera už neinkasoval a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Pavelec si na rozdíl od Neuvirtha drží ve Winnipegu pozici týmové jedničky, když nastoupil do třinácti z posledních čtrnácti zápasů. V přímém souboji o osmé místo v tabulce Východní konference s Rangers zářil, nestačil pouze na střelu Ryana Callahana, který ve 22. minutě vyrovnal na 1:1, a díky řadě výborných zákroků si vysloužil ocenění pro nejlepšího hráče zápasu.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Pokud diváci nestihnou shlédnout přímý přenos některého ze zápasů, mohou se podívat na záznam, který najdou na videoportálu VOYO. Všechny zápasy, které NOVA Sport a VOYO odvysílá, budou k dispozici na VOYO ještě po dobu jednoho týdne po odehrání zápasu. Na VOYO hokejoví fanoušci také naleznou pořad NHL News.

Výsledky NHL:
Boston - Florida 4:1, Toronto - Pittsburgh 1:3, Carolina - Washington 2:3, Columbus - Chicago 1:2 po sam. nájezdech, Tampa Bay - NY Islanders 0:2, San Jose - Los Angeles 4:3, St. Louis - Phoenix 3:0, Minnesota - Colorado 5:3, Dallas - Anaheim 1:2 po sam. nájezdech, Vancouver - Nashville 7:4, Winnipeg - New York Rangers 3:1.