VIDEO: Gólman v NHL dal gól, i když nevystřelil!

Téma:

Hokejový gólman Cam Ward se v NHL zapsal do historie jako 10. brankář, který dokázal skórovat. Paradoxní ale bylo, že Ward vůbec nemusel vystřelit.

Hokejový gólman Cam Ward se v utkání v noci na úterý nesmazatelně zapsal do historie NHL, když mu rozhodčí přisoudili poslední gól Caroliny, která na domácím ledě porazila 4:2 New Jersey Devils. Ward se stal desátým gólmanem, který v kanadsko-americké soutěži skóroval.

 

Kovalčuk si dal vlastence, gól byl připsán Wardovi

 

Ward se stal autorem branky, přestože mezi tři tyče soupeře nevystřelil. Při závěrečnému náporu však zlikvidoval střelu českého útočníka Patrika Eliáše a byl posledním hráčem svého celku, který se dotkl puku předtím, než jej do vlastní brány nečekaně nasměroval Ilja Kovalčuk.

 

Podívejte se na zvláštní gól brankáře Warda:

 

 

Ruský forvard hledal na modré čáře Adama Henriqueho, který však na kotouč nedosáhl a necelou půlminutu před koncem třetí dvacetiminutovky se hráči Caroliny radovali počtvrté. Rozhodčí nejprve přisoudili zásah Brandonu Sutterovi, ale po prozkoumání videozáznamu usoudili, že se puku nedotkl, a připsali gól Wardovi.

 

"Bylo by mnohem lepší, kdybych skóroval tak, že bych vystřelil. Tohle byla jen náhoda," uvedl sedmadvacetiuletý brankář, jenž si v utkání připsal 23 úspěšných zákroků.

 

Ward se stal v historii klubu první gólmanem, jemuž se podařilo skórovat. V celé NHL je desátým brankářem zapsaným mezi střelce. Naposledy se to povedlo v dubnu 2006 Chrisu Masonovi z Nashvillu.

tn.cz / Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC České republiky (kvalifikace Moto2)

   15:10 16:00
   16:00

   NHL: Chicago Blackhawks - Edmonton Oilers

   17:50

   NHL News

   18:05

   NHL

   20:45

   Nova Cup - Dolní Morava

   20:55

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NBA: San Antonio Spurs - Utah Jazz

   15:05 17:10
   17:10

   Fotbal: Orlando City SC - Minnesota United FC

   18:55

   RunTour - České Budějovice

   19:05

   NBA: Portland Trail Blazers - Los Angeles Clippers

   21:35

   Rychlá kola (8)

   22:05

   Wolverhampton Wanderers - Olympiakos Pireus

Celý program