Česká hokejová legenda Jaromír Jágr je v zámoří ve skvělé formě a fanouškům Philadelphie dokazuje, že jeho nákup byl výbornou investicí. V domácím utkání proti New Yorku Rangers se dvakrát trefil do černého a asistoval u vítězného gólu. Philly nakonec vyhrála 5:3.

Jágr, Jágr, Jágr. Na zámořských webech najdete o české osmašedesátce tolik textů, až se vám z toho zatočí hlava. A není divu. V noci na úterý Jágr nastoupil k utkání své Philadelphie proti Rangers, tedy proti týmu, kde před třemi lety svou cestu v NHL končil.

PODÍVEJTE SE NA GÓLY JAROMÍRA JÁGRA A DALŠÍ DŮLEŽITÉ MOMENTY ZÁPASU:

A že by na ledě vypadal jako chlapík, kterému už táhne na čtyřicet? Ani náhodou. Ba naopak. Bojoval, střílel, nahrával… Prostě jako pes, který se právě utrhl z řetězu a lačný kořisti šlape na 150 procent, aby ukojil svůj hlad.

Proti Rangers se Jágr do statistik zapsal hned třikrát, když vstřelil první dva góly svého týmu a navrch přidal asistenci u vítězného gólu. Jeho výkon mu navíc vynesl ocenění první hvězdy zápasu.

"Dnes jsem se cítil o hodně lépe než v Detroitu. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykl na užší kluziště," připustil Jágr na webu NHL. "Proti Rangers jsem měl tu výhodu, že jsme hráli hodně přesilovek, některé pět na tři, jiné pět proti čtyřem. A přesilové hry jsou všude stejné, na malém i velkém kluzišti. Proto si myslím, že to dnes bylo o něco lepší," dodal.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Rangers šli do vedení gólem Thuressona, ale v 10. minutě přišel první Jágrův gól, když v přesilovce 4 na 3 pálil golfákem ze svého oblíbeného místa na kruhu a prostřelil gólmana Jezdců. Ve druhé třetině pak opět v přesilové hře 5 na 3 přidal druhý zásah. Najel si mezi kruhy, z křídla dostal ideální přihrávku a mířil přesně. 2:1. Rangers poté srovnali, ale do vedení 3:2 pak Philadelphii po asistenci Voráčka poslal Read. I na této gól ale Jezdci odpověděli a srovnali krok. Jenže ve třetí třetině přišel další důležitý okamžik Jaromíra Jágra, po jehož přihrávce vsítil vítězný gól Coburn. Skóre pak na konečných 5:3 uzavřel do prázdné branky Simmonds.

Dařilo se i dalším Čechům

Dařilo se rovněž českým brankářům. Michal Neuvirth vychytal Washingtonu domácí výhru 3:1 nad Columbusem, když zneškodnil 22 z 23 střel soupeře. Překonal ho až ve třetí třetině krajan Václav Prospal. Na třetí branku Capitals nahrával obránce Roman Hamrlík.

Z vítězství se radoval i gólman Winnipegu Ondřej Pavelec, jenž pustil jednu branku a jeho tým vyhrál v Ottawě 3:1. Český reprezentant pochytal 24 z 25 střel Senators.

Přípravné zápasy na NHL, výsledky z noci na úterý:

Philadelphia - New York Rangers 5:3 (1:1, 2:2, 2:0), JÁGR 2+1, VORÁČEK (oba Phil.) 0+1.
Washington - Columbus 3:1 (2:0, 1:0, 0:1), HAMRLÍK 0+1 - PROSPAL 1+0. Brankář Washingtonu Michal Neuvirth pochytal 22 z 23 střel soupeře.
Montreal - Boston 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Ottawa - Winnipeg 1:3 (0:0, 0:2, 1:1), Brankář Winnipegu Pavelec pochytal 24 z 25 střel soupeře.