VIDEA: Otřesná hokejová zranění

Téma:

Podívejte se na dechberoucí situace ve slavné NHL, při nichž tuhla krev v žilách. Nebo spíš tekla po ledové ploše...

Naše nejvyšší hokejová soutěž je otřesená po zákroku plzeňského Kanaďana Nicolase Johnsona, který neúmyslně zranil slávistu Miroslava Holce. Tvrdým zákrokem ho naremploval na mantinel a mladý útočník utrpěl otřes mozku a má zašitou hlavu. Mohl ale dopadnout mnohem hůř.
 

Rozhovor s hokejistou Slavie, který byl ve středu propuštěn do domácího léčení a podle svých slov si ze zákroku nepamatuje vůbec nic, čtěte ZDE.
 

Zde vám nabízíme několik hokejových momentů, při nichž šlo doslova o život.
 

Clint Malarchuk (1989)
Byl to moment, jenž otřásl celým hokejovým světem. Útočník St. Loius Steve Tuttle se dostal do klinče s oporou Sabres Uwe Kruppem a oba vletěli do brány tak nešťastně, že bruslí prořízli hrdlo brankáři Buffala Clintu Malarchukovi. Ten by nejspíš zemřel, nebýt skvělého zároku klubového doktora, jenž se mimo jiné účastnil války ve Vietnamu. Malarchuk se k hokeji vrátil, strachu z dalšího podobného zranění se však do konce kariéry nezbavil.

 

 

Trent McCleary (2000)
Právě krk je asi vůbec nejohroženějším místem pro hokejistu. Když padnete do střely a dostanete pukem přímo do ohryzku, následky jsou katastrofální. Může dojít k rozdrcení průdušnice a následnému udušení. To se stalo útočníkovi Montrealu Trentu McClearovi, který do krku schytal prudkou ránu Chrise Theriena a nemohl dýchat. Doktoři mu ještě na stadionu provedli tracheotomii, čímž mu zachránili život. Hokej si už McCleary ale nikdy nezahrál.

 

 

Steve Moore (2004)
Do konce utkání mezi Vancouverem a Coloradem chybělo pár minut, když tvrďák Todd Bertuzzi vyzýval k bitce Steva Moorea. Ten v posledním vzájemném zápase zranil lídra Kosatek Markuse Näslunda, za což se mu chtěl soupeř pomstít. Mladý útočník Colorada však nejevil o souboj zájem a odjížděl na střídačku. Bertuzzi ho ale vší silou praštil zezadu a pak na něj ještě spadl. Mooreovi tím zlomil krční obratel a odsoudil ho k několika operacím, které vyústily v konec jedné nadějné kariéry.

 

 

Patrice Bergeron (2007)
Běžela první třetina zápasu mezi Bostonem a Philadelphií, když útočníka Medvědů Patrice Bergerona tvrdě srazil na hrazení obránce soupeře Randy Jones. Jeho oběť si zlomila nos a utrpěla otřes mozku třetího stupně. Zpět do hry se vrátila až v příští sezoně.

 


 

Richard Zedník (2008)
To, co si musel prožít Malarchuk, postihlo o 19 let později také Slováka Richarda Zedníka. Tomu prořízl krk spoluhráč z Floridy Oli Jokinen a na led rázem začala sršet krev. Zkušený útočník okamžitě odjel na střídačce, a i když se do konce sezony na led už nevrátil, dnes hraje hokej bez komplikací.

 

 

 

tn.cz / hum

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Classic match Ligue 1: AS Saint - Etienne - Olympique Lyon

   18:30 20:10
   20:10

   Fotbal: Rozhovory s hvězdami Ligue 1 - Patrick Vieira

   20:30

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   20:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: St. Louis Blues - Chicago Blackhawks

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Atlanta Hawks - New York Knicks

   19:00 20:30
   20:30

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

   21:00

   UFC Reloaded (38)

   21:45

   UFC Countdown: Namajunas vs. Jedrzejczyk

   22:05

   UFC 223: Khabib vs. Iaquinta

   00:35

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

Celý program