Publikováno 5. 1. 2015
pomohly nové brusle

Věk je jen číslo! Jágr je nejstarším hráčem, co dal v NHL hattrick

Zdroj: TV Nova

Jaromír Jágr v NHL opět dokázal, že věk je v jeho případě pouhá číslice. Útočník New Jersey vstřelil hattrick proti Philadelphii a stal se nejstarším hráčem historie NHL, který dal tři góly v jednom zápase.

Jágr v sezoně bourá jeden rekord za druhým, ale tento je mimořádně cenný, protože mu možná zůstane už navždy. Vstřelit hattrick v NHL téměř ve třiačtyřiceti letech, to těžko někdo překoná. V tomto věku už totiž většina hráčů nehraje, natož aby dávali góly. Dosud byl nejstarší legendární Gordie Howe, ale Jágr ho překonal skoro o rok.

 

"Jsem rád, že jsem dal hattrick, ale ta věc, že jsem nejstarší v historii, ta se mi moc nelíbí. Nechci být nejstarší," řekl Jágr.

 

New Jersey porazilo Philadelphii 5:2 a Jágra před zápasem ani nenapadlo, že by měl tak úžasný večer. Poprvé za svoji dlouhou kariéru totiž šel do zápasu s novými bruslemi.

 

"Byly úplně nové, vyndal jsem je z krabice a ani je nevyzkoušel na tréninku. Prvních pár střídání jsem se cítil děsně," dodal Jágr.

 

Hned u prvního gólu musel ukázat pořádnou šikovnost, trefil se vlastně z nulového úhlu a po zápase to hodnotil tak, jak je zvyklý. S humorem. "No jo no, jsem prostě ryzí talent, to víte," smál se Jágr.

 

Svůj první hattrick v NHL vstřelil před dvaceti čtyřmi lety, za tu dobu se podle něj hokej výrazně změnil. "Teď je mnohem těžší dát gól. Všichni sedí hodiny u videa, učí se obranné systémy a brankáři jsou mnohem kvalitnější než dřív," zhodnotil Jágr.

 

Aby se jednou nejstarším střelcem hattricku stal třeba momentálně nejlepší hráč NHL Sidney Crosby, musel by to dokázat v roce 2030. Proto je Jágrův rekord tak cenný.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

   13:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   10:45

   Magazín NBA Action (29)

   11:15

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   13:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   15:00

   UFC Now (12)

   15:45

   Czech rally 2019 (1)

Celý Program