VIDEO

Úspěšný Voráček! Vyhrál bitku a vzápětí zařídil vítězný gól

Jednou z nejvýraznějších postav nočního utkání Philadelphie proti Pittsburghu se stal český útočník Jakub Voráček, ačkoliv si do kanadského bodování připsal tentokrát jen bod. Během druhé třetiny se totiž popral s Robem Scuderim, který ho předtím u mantinelu poslal k zemi. V prodloužení pak pomohl rozhodnout zápas.

Nejproduktivnější hokejista dosavadního průběhu letošního ročníku se popral za nerozhodného stavu 1:1 v deváté minutě druhé části. Jeho snahu probít se po levé straně před bránu Pittsburghu totiž bodyčekem zmařil Rob Scuderi, což se Voráčkovi ani trochu nelíbilo.

Do soupeře se bez okolků pustil a oba nabídli divákům v hale krátkou, ale výživnou bitku, v níž nedal rozlícený český hokejista Scuderimu žádnou šanci.

Druhá výrazná chvíle přišla pro Voráčka ve čtvrté minutě prodloužení, kdy poslal puk do blízkosti branky a z následného závaru vytěžil Giroux vítěznou branku.

Jediným českým střelcem úterní noci byl ottawský Milan Michálek. Jeho gól dokonal obrat na 1:2 na ledě NY Rangers, domácí ale dokázali vyrovnat a v nastaveném čase rozhodnout o vítězství.

V bráně Detroitu se opět objevil Petr Mrázek. Čelil osmatřiceti střelám hokejistů Minnesoty, čtyři za svá záda pustil a přispěl k výhře 5:4 v prodloužení.

Výsledky NHL - úterý

NY Rangers - Ottawa 3:2 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 30. Hayes, 43. Kreider, 63. Hagelin - 34. Karlsson, 35. M. Michálek.

Washington - Edmonton 4:5 po sam. nájezdech (3:1, 0:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 2. a 14. Ovečkin, 18. Beagle, 47. Bäckström - 56. a rozhodující sam. nájezd Purcell, 15. Roy, 40. Nikitin, 59. Nugent-Hopkins.

Philadelphia - Pittsburgh 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 14. L. Schenn, 45. Vandevelde, 64. Giroux (Voráček) - 23. Kunitz, 43. Bennett.

Montreal - Nashville 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 43. Galchenyuk, 65. Subban - 33. Ribeiro.

Detroit - Minnesota 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 2:0, 0:3 - 0:0)
Branky: 10. Pulkkinen, 15. Ericsson, 24. Nyquist, 28. Oullet, rozhodující sam. nájezd Dacjuk - 47. a 54. Parise, 14. Koivu, 51. Vanek.

Tampa Bay - Vancouver 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 41. a 58. Killorn, 34. Filppula, 45. Boyle - 49. Corrado.

Chicago - Arizona 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
Branky: 13. a 40. Shaw, 7. Toews, 24. P. Kane, 30. Teravainen, 55. Rundblad - 38. Lessio.

Dallas - Boston 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 27. Fiddler - 35. Eriksson, 39. Campbell, 48. Hamilton.