Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nečekaný konec

Kovalčuk odchodem ŠOKOVAL! To jsem ještě neviděl, přiznal Eliáš

Ilja Kovalčuk
Zdroj: Getty Images
Témata:

Šok způsobilo rozhodnutí ruského hokejového útočníka Ilji Kovalčuka ukončit i přes platnou lukrativní smlouvu s New Jersey zámořskou kariéru a vrátit se domů. Zatímco Devils, který s dvojnásobným mistrem světa podepsali v roce 2010 patnáctiletou smlouvu, musejí řešit ztrátu svého klíčového hráče,

Kovalčuk podle všeho míří do Petrohradu, který mu údajně nabídne ještě výnosnější kontrakt než klub NHL.

 

Ruská média již informují o tom, že Kovalčuk je s petrohradským SKA předběžně domluvený a bude tak v kariéře pokračovat v týmu KHL, jehož barvy hájil v minulé sezoně při výluce NHL. Podle některých zpráv se dokonce na spolupráci s Petrohradem domluvil již před svým návratem za Atlantik.

 

 

Oficiálně ale nikdo nic momentálně potvrdit nechce. Zda se Kovalčuk stane spoluhráčem Romana Červenky se tak zřejmě uvidí až v následujících dnech.

 

Mezitím Kovalčukův odchod vstřebávali fanoušci i spoluhráči v New Jersey. "Za osmnáct let v NHL jsem něco podobného neviděl," přiznal útočník Patrik Eliáš v rozhovoru pro The Star-Ledger. "Není pochyb, že to bude mít vliv na tým... Loni jsme ztratili Zacha (Pariseho), teď Kovyho. Oba jsou to velcí hráči. Pro manažery a majitele to bude zajímavé," doplnil český reprezentant, který na začátku měsíce podepsal s klubem novou tříletou smlouvu.

 

 

 

Parise, který před rokem odešel z New Jersey do Minnesoty i proto, že si Devils nemohli díky Kovalčukově vysoké smlouvě dovolit jej angažovat, přiznal, že jej informace o odchodu bývalého spoluhráče z NHL šokovala. "Vždy jsem si myslel, že hraje za New Jersey rád. Je to špatné. Devils ztrácejí výborného hráče," podotkl Parise. "Když se rozhodnete odejít na konci kariéry, je to jiné. Ale v jeho věku?" kroutil hlavou kapitán Devils Bryce Salvador.


 

Kovalčuk před třemi lety podepsal patnáctiletou smlouvu s celkovým platem 100 milionů dolarů, kterou vedení soutěže následně upravilo na sedmnáctiletou s platem 102 milionů dolarů. Kanadská televizní stanice TSN s odkazem na komisionáře NHL Billa Dalyho uvedla, že New Jersey se v příštích třech letech budou do platového stropu započítávat čtyři miliony dolarů z Kovalčukovy zrušené smlouvy a dalších dvanáct let přibližně 300.000 dolarů.
 

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:05 04:00

   Fotbal: Orlando City SC - Atlanta United FC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Cape Pioneer Trek

   09:30

   Cape Pioneer Trek Finals

   10:00

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto3)

   10:55

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto GP)

 • Nova Sport 2

  • 02:05 04:30

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

   13:25

   UFC Ultimate knockouts (1)

   13:50

   Element (394)

   14:05

   Ragby: Skotsko - Francie

Celý Program