nova sport stanley cup

Palátova lajna řádila a Tampa vyrovnala. Ale co je s gólmanem?

Radost Tampy po gólu Jasona Garrisona
Zdroj: NHL media

Hokejisté Tampy Bay si druhý domácí zápas finálové série Stanley Cupu vzít nenechali. Porazili doma Chicago 4:3, i když gólman Ben Bishop dvakrát záhadně opustil bránu a zápas dochytal Andrej Vasilevskij. Rozhodující gól zařídil v přesilovce Jason Garrison.

Velká přetahovaná nakonec skončila dobře pro domácí Tampu a tak Andrej Šustr i Ondřej Palát dál zůstávají blízko snu. Tým Lightning ale neměl vůbec jednoduchou pozici. I když po Paquetteho gólu vedl, otočilo Chicago na začátku druhé třetiny na 1:2 pro hosty.

Pak ale přišly velké chvíle formace, ve které řádí Ondřej Palát. Český forvard před vyrovnávacím gólem Kučerova vybojoval puk za bránou a udržel Chicago pod tlakem. A když Tampa otáčela skóre, byl to právě Palát, který zavezl puk do útočného pásma a jistil Johnsonovo drzé zakončení na přední tyč Crawfordovy brány.

Blackhawks sice srovnali na začátku poslední třetiny na 3:3, poslední slovo si ale vzal zadák Garrison, který dělovkou od modré při přesilovce naposledy strhnul vedení na stranu Tampy.

Domácí tým se přitom musel vypořádat s velmi nepříjemnou situací. V utkání dvakrát zmizel z ledu gólman Ben Bishop. Ve druhém případě už se ani nevrátil do arény a zápas dochytal Andrej Vasilevskij. "Nikdo z nás vůbec nevěděl, co se děje," říkal kapitán Tampy Steven Stamkos. Bishop opustil ve třetí třetině led krátce před gólem na 4:3 a tak Vasilevskij si nečekaně připsal vítězný zápas, i když odchytal jen něco málo přes 9 minut.

Tampa Bay – Chicago 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Branky:
13. Paquette (Callahan, Hedman), 27. Kučerov (Garrison, Coburn), 34. Johnson (Kučerov), 49. Garrison (Hedman, Callahan) – 24. Shaw (Krüger, Desjardins), 26. Teräväinen (Hossa, Sharp), 44. Seabrook (Toews, Oduya). Stav série: 1:1.

Celou finálovou sérii bojů o Stanley Cup můžete sledovat na NOVA Sport a VOYO.