Střelec Plekanec: Věděli jsme, že Capitals budou nervóznější

Téma:

Tým Montrealu Canadiens si v zahajovacím utkání prvního kola play off Východní konference vyšlápl na favorizovaný Washington a výsledkem je výhra 3:2 po prodloužení.

Měli být jasnými outsidery, místo toho ale slaví první vítězství. Tým Montrealu Canadiens si v zahajovacím utkání prvního kola play off Východní konference vyšlápl na favorizovaný Washington a výsledkem je výhra 3:2 po prodloužení.
 

"Washington musí, my ne"
 

Jednou z klíčových postav utkání byl sedmadvacetiletý kanonýr Tomáš Plekanec, který ve 14. minutě prodloužení duel rozhodl. “Byl to hodně těžký zápas. Čekali jsme, že nás soupeř zatlačí, takže jsme si dali za cíl hlavně přežít. To se nám povedlo, navíc jsme v přesilovce dali první gól. Oni pak vyrovnali, ale ten stav byl pro nás pořád vynikající,“ prohlásil Plekanec v exkluzivním rozhovoru pro televizi Nova.

Zkušený forvard prý počítal s tím, že by hokejisté Washingtonu mohli selhat po psychické stránce. “Věděli jsme, že čím déle budeme držet nerozhodný výsledek, tím oni budou nervóznější. To se také potvrdilo,“ mnul si ruce Plekanec a dodal: “Washington je nejlepší mančaft v lize. Na něm je ten tlak, on musí vyhrát, ne my. V tom je naše výhoda.“
 

Pro spoluhráče byl rázem Jaromír Jágr
 

Plekanec se před začátkem série pustil do mediální přestřelky s gólmanem Capitals Theodorem. Český útočník otevřeně zpochybnil jeho kvality, což si opora Washingtonu nenechala líbit a vyjádřila se ve smyslu, že Plekanec není Jaromír Jágr.
 

Odpovědí mu byl rozhodující gól v jeho síti, který mu v prodloužení vstřelil právě Plekanec. S Mikem Cammallerim najížděl proti dvěma obráncům soupeře, a i když celý stadion očekával nahrávku, český kanonýr vypálil a skóroval. “S Mikem je těžké vystřelit, protože on si furt volá po přihrávkách. Někdy je ale lepší zkusit to sám. Teď mi to tam skákalo na hokejce, tak jsem do toho plácnul a spadlo to tam,“ glosoval svou trefu Plekanec, na kterého rozjásaní spoluhráči volali “Jágr, Jágr!“
 

Bývalý hráč Kralup se po utkání vyjádřil také k brankáři Theodorovi. "To, co se napsalo v novinách, nebyla úplně pravda. Neřekl jsem o Theovi nic špatného. Nikdy bych to neudělal, velice ho respektuji. Hrál jsem s ním a vím, jaký je, ne náhodou vyhrál v Montrealu Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče," podotknul Plekanec smířlivě.
 

Díky němu vede Montreal 1:0 na zápasy, druhý souboj je na programu v neděli jednu hodinu po půlnoci.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / hum

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Winnipeg Jets - Vancouver Canucks

   12:45

   Element (439)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Tipsport Premier League 2021

 • Nova Sport 2

  • World Cup of Pool 2021

   09:00 11:30
   11:30

   World Series of Poker 2020 (1/4)

   12:20

   Kolo pro život - Dobřichovice

   12:30

   Major League Soccer Highlights (4)

   13:00

   World Cup of Pool 2021

   17:00

   Házená: HBW Balingen - Weilstetten - GWD Minden

Celý program