Aktualizováno 10.7. 2014 17:39
to snad ne!

ŠOK! Sobotka opouští St. Louis! Namísto NHL bude hrát v Rusku!

Vladimír Sobotka
Zdroj: isifa.com
Vladimír Sobotka

Český hokejový útočník Vladimír Sobotka bude podle informací serveru ESPN hrát v Kontinentální lize. Místo dohody o pokračování spolupráce se St. Louis, na níž se obě strany dosud nedokázaly dohodnout, se údajně dohodl na kontraktu s ruským Avangardem Omsk.

Sobotkovi vypršel tříletý kontrakt, jenž mu zaručoval celkový příjem 3,9 milionu dolarů, a 1. července se stal chráněným volným hráčem. Přestože má sedmadvacetiletý třebíčský rodák, který v NHL v minulosti oblékal i dres Bostonu, za sebou bodově nejvydařenější ročník kariéry ve slavné lize, dosud se dočkal od Blues pouze tzv. kvalifikační nabídky na 1,4 milionu dolarů ročně. Jeho příjem by tak místo očekávaného nárůstu zůstal stejný jako doposud.


Jeho přechod do KHL by byl trochu překvapivý s ohledem na to, že v této soutěži dosud nepůsobil a na červnovém karlovarském vyhlášení ankety Zlatá hokejka, v níž skončil čtvrtý, se nijak netajil touhou setrvat v dosavadním působišti. "Rozhodně bych chtěl zůstat v St. Louis. Už jsem si tam vybudoval nějakou pozici a nechtěl bych někde jinde začínat od nuly. Doufám, že se podaří podepsat smlouvu," řekl Sobotka.


Přestože odehrál v základní části uplynulé sezony jen 61 utkání, připsal si 33 bodů za devět branek a 24 asistencí. V šesti duelech play off přidal tři nahrávky. Celkem má Sobotka v NHL na kontě 381 zápasů a 123 bodů (35+88). Ve vyřazovacích bojích nastřádal ve 40 vystoupeních 12 bodů díky třem zásahům a devíti přihrávkám.


Arbitráž bude probíhat v Torontu od 20. července do 4. srpna. Není ale nijak neobvyklé, že se kluby s hokejisty často dohodnou na nových kontraktech ještě před zahájením řízení.


Podle webu iSport.cz má Sobotka uzavřít s vedením sibiřského klubu lukrativní tříletou smlouvu s ročním platem okolo čtyř milionů dolarů.

čtk TN.cz