Slovák Hossa skončil po hitu Torrese v nemocnici, už byl ale propuštěn

Slovenský hokejový útočník Marian Hossa byl během první třetiny třetího utkání série 1. kola play-off Stanleyova poháru proti Phoenix Coyotes po tvrdém úderu od Raffiho Torrese převezen do nemocnice, z níž však byl téměř ihned propuštěn.

Chicago ale bez něj nakonec prohrálo 2:3 po prodloužení.

Inkriminovaný okamžik se odehrál na konci první třetiny. Po tvrdém hitu od Torrese zůstal Hossa na ledě minutu nehybně ležet a následně musel být transportován do nedaleké nemocnice. "Po krátkých ošetřeních na ledě jsme ho odvezli do nemocnice na další pozorování. Vyšetření možnost dalekosáhlejšího zranění vyloučila, takže hráč mohl být rychle propuštěn do domácí léčby," informoval agenturu Reuters klubový lékař Michael Terry.

Torres za svůj ostrý zákrok nedostal od rozhodčích ani dvouminutový trest, což výrazně rozčílilo trenéra Chicaga Joela Quennevilla. "Byl to brutální hit. Přesně jsem viděl, co se stalo. Celá situace se odehrála přímo přede mnou. Výkon rozhodčích v tomto zápase byl ostudou," postěžoval si krátce po skončení zápasu. Ten nakonec jeho svěřenci v infarktovém prodloužení ztratili. Do vedení 2:1 na zápasy poslal Phoenix v 74. minutě Mads Boedker. Český obránce Rostislav Klesla se na výhře hostů podílel třemi kanadskými body za gól a dvě asistence.