Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ŠKODA! Salák zahájí sezonu na farmě, Chicagu se upsal Emery

Alexander Salák
Zdroj: Mediafax
Témata:

Český gólman Alexander Salák letošní sezonu zahájí v soutěži AHL. Na soupisce Chicaga Blackhawks totiž dostal přednost zkušený Ray Emery.

AHL, ne NHL. S takovým začátkem se v zámoří znovu musí smířit mladý a velmi talentovaný český gólman Alexander Salák. Ten se nevešel do kádru Chicaga Blackhawks, kde bude nakonec roli dvojky zastávat zkušený Ray Emery. Ten v pondělí podepsal smlouvu, která mu zaručí příjem 600 tisíc dolarů a Saláka pošle do týmu Rockford IceHogs.

 

Salák je příslibem pro budoucnost Chicaga

 

Salák tak prožívá stejný osud, který jej potkal před dvěma roky. To se snažil probojovat do prvního týmu Floridy, ale většinu roku strávil právě v AHL. Za Panthers nastoupil jen ke dvěma duelům a po skončení soutěže se přestěhoval do švédského Färjestadu. Tam si vydobyl pozici hvězdy a jednoho z nejlepších gólmanů soutěže. To zaujalo pozorovatele Chicaga, kteří si Saláka vytáhli zpět do NHL. Přesto to nestačilo na to, aby se se Salák stal členem prvního týmu Blackhaws.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Podle zpráv z Chicaga ale čtyřiadvacetiletý brankář nemusí smutnit. Se Salákem se počítá v budoucnu a pro kouče Joela Quennivella je důležité, aby český strážce svatyně pravidelně chytal. To by se mu ale v prvním týmu nedařilo, neboť Blackhawks chtějí často nasazovat jedničku Crawforda. "Čekalo nás příjemné, ale těžké rozhodování. Máme zde totiž dva gólmany, kteří v tréninkovém kempu podávali výborné výkony,“ řekl generální manažer Blackhawks Stan Bowman. "Ray Emery a Alexander Salák jsou oba součástí naší organizace a díky tomu, že je máme, jsme silnější z krátkodobého i dlouhodobého hlediska,“ potvrdil Salákovy vyhlídky na zářnou budoucnost Bowman.

hrc TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:15

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   01:15

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Kart Grand Prix Le Mans

 • Nova Sport 2

  • 23:10 01:35

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   01:35

   Melbourne Darts Masters

   09:00

   Fotbal: AJ Auxerre - EA Guingamp

   10:45

   Ligue 1 Highlights (2)

   11:45

   Infinite Trail

   12:15

   Nova Cup 2019 – Sahara race

Celý Program