video souboj veteránů

Selänne nahání Jágra! Anaheim má nejlepší start v historii

Teemu Selanne
Zdroj: isifa.com

Teemu Selanne dal letos už třetí gól a pomohl Anaheimu k vítězství 6:3 nad Dallasem. Ducks vylepšili nejlepší start do sezony v rámci klubové historie, připsali si už sedmou výhru za sebou.

Začátek zápasu ale nenasvědčoval, že by Ducks, kteří prohráli jen v úvodním utkání, sérii prodloužili. Ve druhé třetině však třemi góly otočili stav z 1:3 a v závěrečné části dalšíma dvěma zásahy pečetili vítězství. Hlavní strůjce obratu byl Ryan Getzlaf, jenž jeden gól vstřelil a na tři přihrál.

GÓL TEEMU SELÄNNEHO

Teemu Selanne má na svém kontě už 678 gólů. Jágr, který patří do TOP 10 nejlepších střelců NHL, dal se dvěma letošními zásahy celkem 683 branek, oba borci ale atakují hned tři hokejové celebrity - Maria Lemieuxe (690), Steva Yzermana (692) a Marka Messiera (694).

Český brankář Ondřej Pavelec nezabránil v nedělním utkání NHL domácí porážce Winnipegu 1:3 s Nashvillem. Kladenský odchovanec, který kryl 23 střel, inkasoval všechny góly v prostřední třetině, v níž hosté převzali kontrolu nad vývojem zápasu. Jets už jenom v závěrečné části korigovali skóre.

Hokejisté Columbusu dali svému trenérovi Toddu Richardsovi dárek k jeho 47. narozeninám v podobě výhry 3:1 nad Vancouverem. Vítězný gól vsítil za nerozhodného stavu 1:1 v 52. minutě R. J. Umberger. Skvěle se v novém působišti uvedl náhradní brankář Curtis McElhinney, který v premiérovém startu za Blue Jackets zlikvidoval 37 z 38 střel soupeře a po téměř dvou letech zaznamenal v NHL výhru.

Columbus - Vancouver 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky: 4. Gáborík, 52. Umberger, 60. Johansen - 31. H. Sedin. Střely na branku: 29:38. Diváci: 14.168.

Winnipeg - Nashville 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

Branky: 50. E. Kane - 21. Nyström, 33. Hörnqvist, 35. Cullen. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 88,46 procenta. Střely na branku: 39:26. Diváci: 15.004.

Anaheim - Dallas 6:3 (1:3, 3:0, 2:0)

Branky: 21. a 32. Perry, 3. Selänne, 39. Etem, 45. Getzlaf, 56. Perreault - 11. Garbutt, 15. Dillon, 19. Horcoff. Střely na branku: 47:36. Diváci: 14.531.

• 12:40 13:00