Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

zůstane doma?

Seberte mi peníze a do NHL se už nevrátím, hrozí hvězdný Kovalčuk

Ilja Kovalčuk
Zdroj: Mediafax
Ilja Kovalčuk
Témata:

Pokud bude výsledek výluky v NHL takový, že hráčům budou sníženy jejich stávající platy, Ilja Kovalčuk je připraven zůstat v ruském Petrohradu. Prozradil to v rozhovoru pro Sportbox.ru.

Na šéfy zámořských klubů jsou hodně naštvaní i hráči jako Crosby či Ovečkin, až Kovalčuk se ale vytasil s hrozbou, že se za Atlantik nemusí vůbec vrátit. Stane se tak v případě, že nakonec projde návrh Bettmana a spol., aby byly plošně zkráceny hráčské mzdy.
 

“V podstatě bych neměl problém v Rusku zůstat, pokud nám někdo sáhne na peníze. Vždyť proč se v NHL uzavíraly kontrakty, když z nich následně chce někdo sebrat procenta? Podle mě je každá smlouva jednou daná a měla by se respektovat. Když ji chtějí ořezat, hráči s tím nemůžou nikdy souhlasit,“ konstatoval Kovalčuk.
 

Poslední návrh vedení NHL, že si šéfové klubů budou dělit s hráči zisky 50 na 50, hbitého střelce ani trochu neobměkčil. Naopak ho ještě více zvedl ze židle.
 

“Byl to blaf,“ vyjádřil se ostře a pokračoval: “Šlo o stejný návrh jako předtím, jen jinými slovy. NHL má teď v médiích hodně špatný obraz a chtěla něco změnit, ale nepodařilo se jí to. Pořád věřím, že šéfové klubů ještě přijdou s nějakou opravdovou snahou se domluvit, ale momentálně žádný dialog neprobíhá. I proto si myslím, že výluka jen tak neskončí,“ podotknul lídr New Jersey Devils, toho času v kádru SKA Petrohrad.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 08:55 09:00

   Sportovní noviny

   09:00

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto3)

   09:55

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto GP)

   10:55

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto2)

   11:45

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   12:00

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

 • Nova Sport 2

  • 05:30 07:50

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   08:00

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   10:00

   Fotbal: Racing Strasbourg - FC Nantes

   11:40

   UFC Unleashed (8)

   12:30

   Kart Grand Prix Le Mans

   13:00

   PSV Eindhoven - Sporting CP

Celý Program