Čtyři body pošesté v kariéře

Plekanec zářil, Mazanec prožil nešťastný debut

Plekanec
Zdroj: isifa.com

Útočník Tomáš Plekanec prožil v NHL jeden z nejlepších zápasů kariéry. K vítězství Montrealu nad NY Islanders přispěl dvěma góly a dvěma nahrávkami. Debut ve slavné soutěži si připsal gólman Marek Mazanec. Prohře Nashvillu ale nezabránil.

Montrealu vyšly perfektně začátky všech třetin zápasu proti New Yorku Islanders. Nejprve Subban ve druhé minutě po Plekancově přihrávce otevřel skóre, po deseti vteřinách druhé části pak Weise, opět po spolupráci s českým útočníkem, zvýšil na 2:0.

Za pár minut se Plekanec z nahrávače proměnil ve střelce, když v pětatřicáté minutě dával na 3:1. Druhou branku zaznamenal šest minut před koncem, kdy zvyšoval už na 6:2 pro Montreal. Canadiens nakonec vyhráli nad Islanders 6:4.

Čtyři body si kladenský odchovanec připsal v NHL už pošesté v kariéře

První zápas v kariéře v NHL prožil mladý český brankář Marek Mazanec. Bohužel pro jeho Nashville za debut vděčí špatnému vstupu do utkání proti Detroitu. Hokejisté Red Wings totiž po necelých třinácti minutách vedli 3:0 a Mazanec v bráně vystřídal Huttona.

Ve více než dvou třetinách pak inkasoval jen dvakrát a zaznamenal osmnáct úspěšných zákroků. První z obou branek se však řadí do škatulky nešťastných, když si třiadvacetiletý gólman srazil puk helmou do vlastní branky. Český brankář stál i v kleci vítězů. Petr Mrázek pochytal 34 střel soupeře a přispěl k výhře Detroitu 5:2.

Ve zbývajícím programu sobotní noci se střelecky prosadil už jen Jiří Hudler při výhře Calgary v San Jose v poměru 3:4 v prodloužení. Při porážce 3:4 od Philadelphie stál v bráně domácích Michal Neuvirth.

NHL – sobota 17. ledna

Boston - Columbus 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 12. Söderberg - 57. a 60. Calvert, 8. Johansen.

Buffalo - Philadelphia 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
Branky: 19. a 59. Girgensons, 40. Ennis - 24. Umberger, 28. Streit (Voráček), 46. Vandevelde, 49. Raffl.

Montreal - NY Islanders 6:4 (1:0, 2:2, 3:2)
Branky: 35. a 54. Plekanec, 2. Subban (Plekanec), 21. Weise (Plekanec), 41. Galchenyuk, 52. Desharnais - 31. Okposo, 37. Kuljomin, 55. Lee, 58. Tavares.

Ottawa - Carolina 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: 25. Ceci, 41. Stone - 20. Malone, 43. Faulk, 55. Gerbe.

Detroit - Nashville 5:2 (3:1, 2:0, 0:1)
Branky: 13. a 40. Tatar, 1. Nyquist, 12. Quincey, 23. Zetterberg - 19. Ekholm, 41. Fisher.

Tampa Bay - Colorado 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 2. a rozhodující sam. nájezd Callahan, 45. Stralman - 21. O'Reilly (Hejda), 60. MacKinnon.

Florida - Edmonton 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 26. Gudbranson, 35. Huberdeau - 24. Eberle, 47. Hendricks, rozhodující sam. nájezd Jakupov.

St. Louis - Toronto 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 17. Shattenkirk, 42. Steen, 55. Oshie.

Dallas - Washington 5:4 (2:0, 1:2, 2:2)
Branky: 3. Seguin, 19. Cole (Hemský), 25. Spezza, 44. Roussel, 44. Benn - 26. Fehr, 37. Burakovsky, 41. Ovečkin, 57. Bäckström.

Minnesota - Arizona 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 14. Coyle, 29. Zucker, 60. Parise - 34. Vermette.

San Jose - Calgary 3:4 v prodl. (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 21. Couture, 23. Thornton, 29. Karlsson - 1. Wideman, 6. Colborne, 32. Hudler, 61. Monahan.

Los Angeles - Anaheim 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 29. Martinez, 39. Kopitar - 35. Getzlaf, 53. Vatanen, rozhodující sam. nájezd Silfverberg.