Publikováno 13. 3. 2011

Plekanec dal vítězný gól Montrealu v 1. minutě, trefil se i Erat

Český útočník Montrealu Canadiens Tomáš Plekanec se trefil už v 1. minutě utkání v Pittsburghu a jeho tým vyhrál 3:0, Martin Erat z Nashvillu dvěma body pomohl zdolat Colorado.

Asistencí a pojišťovacím gólem do prázdné brány se Erat podepsal po výhru Nashvilllu 4:2 nad Coloradem. “Predátoři“ se tak opět přiblížili postupu do play-off, naopak hráči hostů prodloužili svou mizérii. Z posledních 19 zápasů jich prohráli hned 18. U nejnovější porážky nebyl český útočník Milan Hejduk, jenž si při pátečním klání s Anaheimem poranil rameno.

To Tomáš Plekanec z Montrealu je zcela zdravý a ve formě. Potvrdil to i na ledě Pittsburghu, kde se gólem z první minuty dotáhl na nejlepšího českého střelce v NHL Martina Havláta. Oba v této sezoně vstřelili už 21 branek. Canadiens se navíc daří i jako mužstvu, z posledních sedmi zápasů dokázali šestkrát zvítězit a na devátý tým Východní konference Carolinu Hurricanes mají už jedenáctibodový náskok.

Českým gólmanům se nedařilo

Nepříliš vydařený večer má za sebou brankář Atlanty Ondřej Pavelec. Na ledě Philadelphie odehrál úvodní dvě třetiny, po kterých jeho tým prohrával 0:3 a český gólman měl jen devět úspěšných zásahů. Před třetí částí ho tak nahradil Chris Mason a Atlantě se povedl parádní obrat. Ještě dvě minuty před koncem byl stav 4:2 pro Flyers, hosté ale z velkého tlaku dokázali vyrovnat a v prodloužení rozhodl o jejich výhře Ron Hainsey. Hlavním hrdinou utkání byl ovšem domácí útočník Ville Leino, který dal hattrick.

Stejně jako Pavelec příliš nezazářil ani slovenský brankář Jaroslav Halák, jehož St. Louis prohrálo doma s Detroitem 3:5. Halák zaznamenal 22 zásahů, i on byl ale krátký na drtivý finiš domácích, kteří vítězný gól vsítili v 54. minutě z hole Pavla Dacjuka. Rodák z Karlových Varů a plánovaná brankářská jednička české reprezentace na blížícím se světovém šampionátu Tomáš Vokoun v sobotu nechytal, i bez něj však “Panteři“ vyválčili dva body za výhru nad Tampou 4:3 po prodloužení.

NHL - výsledky z noci na neděli:

Pittsburgh Penguins - Montreal Canadiens 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 1. PLEKANEC, 21. Moen, 27. Cammalleri. Střely na branku: 26:20. Diváci: 18 310.

Carolina Hurricanes – Columbus Blue Jackets 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky: 50. Skinner, 60. Ruutu - 5. Pahlsson, 21. a 59. MacKenzie. Střely na branku: 31:28. Diváci:18 680.

Florida Panthers – Tampa Bay Lightning 4:3 PP (0:0, 1:1, 2:2 – 1:0)
Branky: 25. Booth, 43. Carter, 46. Bergfors, 65. Garrison - 35. Stamkos, 53. Lecavalier, 58. Gagne. Střely na branku: 27:38. Diváci: 16 607.

New Jersey Devils – New York Islanders 3:2 PP (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 2. Josefson, 46. Clarkson, 64. Salmela (ELIÁŠ) – 22. Comeau, 27. Tavares. Střely na branku: 35:15. Diváci: 17 625.

Philadelphie Flyers – Atlanta Trashers 4:5 PP (1:0, 2:0, 1:4 – 1:0)
Branky: 15., 35. a 54. Leino, 25. Timonen – 42. Kane, 53. Bogosian, 58. Enstrom, 60. Ladd, 62. Hainsey. Střely na branku: 24:41. Diváci: 19 892.

Toronto Maple Leafs – Buffalo Sabres 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 12. MacArthur, 31. Bozak, 45. Grabovski, 47. Kessel – 3. Weber, 32. Hecht, 36. Leopold. Střely na branku: 29:42. Diváci: 19 347.

Nashville Predators – Colorado Avalanche 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 5. Weber (M. ERAT), 12. Halischuk, 34. Ward, 60. M. ERAT – 25. O'Reilly, 40. Winnik. Střely na branku: 29:38. Diváci: 17 113.

St. Louis Blues – Detroit Red Wings 3:5 (1:2, 0:1, 2:2)
Branky: 10. Cracknell, 44. Backes, 47. D'Agostini – 12. Salei, 13. Helm, 39. Kronwall, 54. Dacjuk, 55. Abdelkader. Střely na branku: 29:27. Diváci: 19 150.

Calgary Flames - Vancouver Canucks 3:4 (2:1, 1:3, 0:0)
Branky: 3. Backlund, 4. Stajan, 31. Moss – 9. Kesler, 30. a 40. D. Sedin, 36. Burrows. Střely na branku: 23:32. Diváci: 19 289.

San Jose Sharks – New York Rangers 2:3 SN (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)
Branky: 13. Clowe, 37. Eager – 17. Christensen, 22. Sauer, rozh. nájezd Dubinsky. Střely na branku: 33:22. Diváci: 17 562.

10. Anaheim 68 37 5 26 193:197 79
11. Minnesota 69 35 7 27 176:184 77
12. Columbus 68 32 9 27 188:206 73
13. St. Louis 69 31 9 29 193:207 71
14. Colorado 68 26 8 34 191:239 60
15. Edmonton 69 23 9 37 171:226 55

(Pozn.: Čísla za názvy týmů znamenají počet utkání, vítězství, porážek po prodloužení nebo na samostatné nájezdy, porážek, skóre a počet bodů, na prvních třech místech v konferencích jsou vedoucí týmy jednotlivých divizí bez ohledu na počet bodů, do play off postupuje z každé konference osm týmů.)