Phoenix se čtyřmi Čechy se výrazně přiblížil postupu

Hokejisté Phoenixu vyhráli na ledě Nashvillu 1:0 a v sérii vedou už 3:1 na zápasy, rozhodující gól vstřelil v 15. minutě Shane Doan.

Forvard "Kojotů" se trefil po rychlé akci mezi kruhy, jinak už ale kralovali oba gólmani. Phoenix si tak vypracoval tři postupové mečboly, Nashville dělí od konce sezony jediná porážka.

Tuto sérii jistě pečlivě sleduje i kouč české hokejové reprezentace Alois Hadamczik. Z týmu Predators by totiž mohl jet na světový šampionát útočník Martin Erat, v táboře soupeře hrají Češi dokonce hned čtyři: Radim Vrbata, Martin Hanzal, Rostislav Klesla a Michal Rozsíval.

NHL - 2. kolo play-off - výsledky z noci na sobotu:

Západní konference

Nashville Predators - Phoenix Coyotes 0:1 (0:1, 0:0, 0:0), stav série: 1:3.
Branka: 15. S. Doan. Střely na branku: 25:24. Diváci: 17 113.
Brankáři: P. Rinne - M. Smith.

Čeští hráči: MARTIN ERAT (NSH): odehraný čas 19:37, plus/minus 0, 1 střela -.MICHAL ROZSÍVAL (PHX) odehraný čas: 22:03, plus/minus 0, střela 1, ROSTISLAV KLESLA (PHX) odehraný čas: 20:37, plus/minus 1, trestné minuty 2, 0 střel, MARTIN HANZAL (PHX) odehraný čas: 22:03, plus/minus 0, trestné minuty 2, střely 2, RADIM VRBATA (PHX) odehraný čas: 17:31, plus/minus 0, střely 2.