ZÁŘILI I VRBATA S PLEKANCEM

Pavelec vymazal Ovečkina, Voráček zpět ve hře o trofej

Ondřej Pavelec
Zdroj: isifa.com

Čtvrté vítězství v řadě, navíc poprvé po třech a půl měsících s nulou. Ondřej Pavelec září v brankovišti Winnipegu v době, kdy je to nejvíce potřeba. Na hradbách, které vystavěl, v sobotu 28krát ztroskotali nájezdníci z Washingtonu včetně dosavadního lídra statistik Alexandra Ovečkina. Kapitána Capitals pustila obrana Tryskáčů do zakončení pouze dvakrát.

Ofenzívu dirigoval Mark Scheifele, jenž ve 12. minutě nahrál svému jmenovci Stuartovi na úvodní gól a v polovině utkání byl na konci úspěšné přesilovkové akce. Jets si po výhře 3:0 upevnili osmou příčku v Západní konferenci, na obhájce titulu z Los Angeles mají čtyřbodový náskok.

Před Ovečkina se v dostizích o Art Ross Trophy dostal pittsburghský Sidney Crosby, naše fanoušky ale těší především fakt, že na ruského útočníka se dotáhl Jakub Voráček. Při návštěvě Philadelphie v Edmontonu asistoval kladenský rodák u tří branek svého mužstva - dvakrát z jeho přihrávek těžil Claude Giroux, jednou Michael Raffl.

Na opačné straně kluziště byl ovšem stejně produktivní Ryan Nugent-Hopkins (2+1), jehož výkon se navíc výrazněji promítl do týmového hodnocení. Jednička draftu 2011 už po jednapadesáti sekundách otevřela skóre a ve třetí minutě nastavení ho také uzavřela na 5:4 dorážkou Nikitinovy střely.

Více zpráv ze světa NHL čtěte na webu nhlnews.cz.