Nova sport stanley cup

Pátý zápas zvládlo lépe Chicago. Získá pohár na vlastním ledě?

Chicago Blackhawks
Zdroj: NHL media

I pátý zápas finálové série nabídl vyrovnané drama. To mělo tentokrát šťastnější konec pro hosty z Chicaga, kteří po vítězství 2:1 mají šanci zvednout Stanleyův pohár nad hlavu už v šestém utkání na domácí půdě.

Již tradiční otázka finálové série, kdo bude strážit branku Tampy Bay, měla tentokrát odpověď jménem Ben Bishop. Pro osmadvacetiletého brankáře ale nezačalo páté utkání vůbec dobře. Už v sedmé minutě se totiž nedomluvil s vlastním obráncem, vyjel daleko z brány, čehož využil Sharp a do prázdné klece skóroval.

Na další gól se čekalo až do poloviny zápasu. Ve druhém dějství Tampa zlepšila svou hru, což přineslo ovoce v 31. minutě. Garrisonova přihrávka doputovala až k Filppulovi, který překonal chicagského brankáře Crawforda a zařídil Bleskům vyrovnaný stav po dvou dvacetiminutovkách.

Už od druhé minuty třetí třetiny ale Tampa opět ztrácela. Domácí chybovali ve vlastní útočné polovině a pustili do úniku Versteega. Ten ještě na Bishopa nevyzrál, ale dorážející Vermette už puk uklidil za záda gólmana Tampy.

Do konce třetí části se už stav nezměnil. Chicago tak může už v šestém utkání rozhodnout na domácím kluzišti o zisku třetího Stanleyova poháru v rozmezí šesti let. Obdobný kousek se naposledy povedl Detroitu Red Wings mezi roky 1997 a 2002.

Šestý zápas finálové série můžete sledovat v noci z pondělí na úterý ve 2:00 na Nova Sport a VOYO.