Aktualizováno 5.6. 2015 08:42
nova sport od začátku do konce

Palát okomentoval první finále. V čem byla chyba?

Po prvním zápase finálové série o Stanley Cup neměl Ondřej Palát moc důvodů k úsměvu. Slibně rozehraný duel totiž Tampa ztratila v poslední pětiminutovce, ve které Chicago potrestalo pasivitu Lightnings a nakonec zvítězilo 2:1. Jak utkání vypadalo z pohledu českého útočníka?

Tampa vlétla do utkání jako uragán a to byl i plán. Jeden gól byl ale nakonec málo. "Myslím, že jsme začali velmi dobře. Dvě a půl třetiny jsme hráli skvělý hokej. Myslím, že jsme byli lepší. Pak jsme ale přestali hrát. Čekali jsme na ně ve středním pásmu, přestali jsme napadat a to proti týmu, jako je Chicago, prostě nemůžete. Oni jsou dost zkušení na to, aby toho využili. My jsme na to doplatili."

 

 

Právě produktivní formace s Palátem, Kučerovem a Johnsonem měla být hlavní zbraní proti Blackhawks. Do hry se však moc nedostali. "Myslím, že naše rychlost a kombinační hokej na ně platí. Příště musíme hrát po celý zápas tak jako na začátku," zhodnotil výkon Palát.

 


Český útočník nevidí rozdíl mezi klasickými zápasy v základní části oproti samotnému finále. "Je to úplně stejný zápas, stejný sport jako po celou sezónu. Mění se jen to, co se děje okolo. Na ledě je to pořád stejné."

 

 

O své pocity z finále se podělil i Andrej Šustr. "Na začátku před zápasem jsem byl trochu nervózní. Poté, co jsem měl z krku první střídání, už jsem se zase plně soustředil na hru," zmínil český obránce ve službách Tampy.

 

 

Oba čeští  hráči spolu se svými spoluhráči budou mít šanci na reparát v neděli v 1:15, kdy se hraje druhý zápas na ledě Tampy Bay. Vy budete moci utkání, stejně jako zbytek finálové série, sledovat na Nova Sport a Voyo.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 20:50 23:00

   SSC Neapol - Arsenal FC

   23:00

   Czech rally 2019 (1)

   23:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   00:00

   NHL News

   00:15

   NHL – akce měsíce

   00:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Kicking Horse)

 • Nova Sport 2

  • 20:50 23:00

   Valencia CF - Villarreal CF

   23:00

   Natural Track Luge - World Cup (Deutschnofen)

   23:30

   UFC Unleashed (2)

   00:20

   Major League Soccer Highlights (7)

   00:50

   Ligue 1 Highlights (32)

   01:45

   Element (385)

Celý Program