nova sport STANLEY CUP

Odpověď za 13 SEKUND! Jak Palát gólem zavelel k obratu

Palát
Zdroj: isifa.com

Branka Ondřeje Paláta odstartovala obrat třetího finálového utkání mezi Chicagem a Tampou Bay. Český forvard skóroval jen 13 sekund poté, co šlo Chicago podruhé do vedení. Tampa je tak po vítězství 3:2 o něco blíže zisku Stanley Cupu, v sérii vede 2:1.

Před utkáním se dlouho spekulovalo o zdravotním stavu Bena Bishopa, který měl v minulém zápase menší problémy. Americký brankář ovšem do utkání číslo tři nastoupil a znovu podal báječný výkon, kterým pomohl Tampě k vítězství.

Utkání začalo lépe pro hokejisty ze slunného města na Floridě, protože v šesté minutě našel Hedman parádní přihrávkou od vlastní branky na útočné modré rozjetého Callahana, který následně z pravého kruhu zamířil přesně pod břevno. Do kabin se ovšem po první třetině šlo za nerozhodného stavu, protože Chicago dostalo ke konci úvodního dějství výhodu přesilové hry a tu střelou od modré čáry využil Brad Richards, který v dresu Lightning získal v roce 2004 Stanley Cup.

Druhá třetina patřila jednoznačně hokejistům Tampy Bay, kteří byli aktivnější ve všech směrech. Ačkoliv na Crawforda vystřelili hned sedmnáctkrát, ani jeden kotouč za zády gólmana Blackhawks neskončil. Kotouč ze své branky ale nelovil ani Bishop a tak se šlo do šaten za nezměněného stavu.

Poslední dějství bylo ze všech tří částí nejzajímavější. V pětačtyřicáté minutě předvedli hokejisté Chicaga výbornou kombinaci v útočném pásmu a mohli se radovat ze vstřelené branky. Hossa našel z levé strany v mezikruží volného Saada a ten se nemýlil. Zlom utkání přišel pravděpodobně o třináct sekund později, kdy v United Center bylo hrobové ticho. Důvod? Ondřej Palát výborně zabojoval na brankovišti a dotlačil kotouč do branky. Utkání se pomalu blížilo k prodloužení, ovšem to razantně odmítl Hedman. Švédský bek se vydal na další výlet do útočného pásma, z levého kruhu přesným pasem našel před branku najíždějícího Paquetta, jemuž se povedlo nasměrovat kotouč do branky.

Chicago v závěrečných minutách usilovalo o vyrovnání, ovšem marně. Tampa si své těsné vedení udržela a nakonec mohla oslavit druhé vítězství v sérii, ve které se poprvé dostává do vedení. Příští zápas se odehraje v United Center v noci ze středy na čtvrtek a Chicago nečeká nic lehkého.

Chicago Blackhawks - Tampa Bay Lightning - 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 15. Richards (Hossa, Shaw), 45. Saad (Hossa, Keith) – 6. Callahan (Hedman, J.T. Brown), 45. PALÁT (Kučerov, Johnson), 57. Paquette (Hedman, Callahan). Stav série: 1:2.

Čtvrté pokračování finálové série se hraje v noci na čtvrtek, zápas Chicago - Tampa Bay bude od 2:00 SEČ vysílet NOVA Sport a VOYO.