Jágr a Eliáš na vše nestačili, Devils na Yankee stadionu vyhořeli

NHL na Yankee Stadium: Devils vs. Rangers - 14
Zdroj: isifa.com
NHL na Yankee Stadium: Devils vs. Rangers

Jaromír Jágr, Patrik Eliáš a Marek Židlický se svými New Jersey Devils prohráli před 50 tisíci diváky s New Yorkem Rangers 3:7. V nejsledovanějším utkání týdne v NHL se dvakrát trefil Patrik Eliáš, Češi ale na vše nestačili.

Devils nepomohly ani dva góly Patrika Eliáše a dvě přihrávky Jaromíra Jágra. Duel, jenž deseti góly vyrovnal střelecký rekord NHL v zápasech pod širým nebem, sledovalo 50.105 diváků.

1
/
22
NHL na Yankee Stadium: Devils vs. Rangers - 1

Skóre zápasu, který začal kvůli oslňujícímu odrazu slunce od ledu se zpožděním, otevřel Eliáš v 6. minutě a v polovině úvodní třetiny vrátil New Jersey po gólu Dominica Moorea jednobrankový náskok. U druhé trefy asistovali obránce Marek Židlický s Jágrem, který poté připravil i třetí branku pro Travise Zajace.

Jágr se už díky první přihrávce osamostatnil na desátém místě v historické tabulce nahrávačů, když na 11. příčku odsunul někdejšího spoluhráče z Pittsburghu Maria Lemieuxe. Jednačtyřicetiletý útočník má na kontě 1035 asistencí a na devátého Marcela Dionnea jich ztrácí pět.

Rangers ještě v prvním dějství snížili na rozdíl jediné branky, střelecky nejproduktivnější třetinu všech dosavadních zápasů pod širým nebem zakončil Marc Staal.

Druhá třetina přinesla sněhovou vánici, která odvála naděje Devils na body. New York totiž strhl vedení na svou stranu díky dvěma gólům Matse Zuccarella a trefám Carla Hagelina s Rickem Nashem. Čtyřbranková kanonáda vyhnala z branky Martina Brodeura, jehož v závěrečném dějství nahradil Cory Schneider.

Náhradník Devils inkasoval jen jednou po trestném střílení Dereka Stepana a Jágr tak s Rangers prohrál v zámoří i druhé utkání na otevřeném hřišti. Před dvěma lety podlehl svému bývalému klubu s Philadelphií, tehdy se navíc ještě zranil.

Velkolepá hokejová podívaná na nejslavnějším baseballovém stadionu nezačala tak, jak se předpokládalo. Duel New York Rangers - New Jersey Devils museli organizátoři posunout, příliš totiž svítilo slunce.

Průběh zápasu:

NEW JERSEY DEVILS - NEW YORK RANGERS

PRVNÍ TŘETINA

00:00 Jaromír Jágr nastoupil v elitní fromaci Devils, ti sice prohráli buly, ale od první minuty byli aktivnejší.

05:36 GÓL! 1:0 - Patrik Eliáš se stal prvním hokejistou, který skóroval na Yankee Stadionu. Český útočník zužitkoval perfektní pas obrance Clowa a zkušeně puk poslal k tyči Lundqvistovy branky.

Patrik Eliáš pokořil Henrika Lundqvista
Zdroj: isifa.com Patrik Eliáš pokořil Henrika Lundqvista

09:07 GÓL 1:1 -  Dominic Moore srovnal stav. Rangers po krátkém obléhání dobyli Brodeurovu branku. Moore dorážel z brankoviště.

11:00 GÓL 2:1 - Patrik Eliáš přidává druhou branku! Po geniální české akci Židlický - Jágr - Eliáš jdou Devils opět do vedení. Fantastická byla zejména Jágrova přihrávka před bránu. Eliáš uklízel do prázdné kasy.

Patrik Eliáš
Zdroj: isifa.com Patrik Eliáš

16:07 GÓL 3:1 - Travis Zajac! To je jízda, Devils navyšují skóre a opět u toho byl Jaromír Jágr. Borec s číslem 68 objel bránu, namazal na modrou a následně ještě připravil dorážku pro svého centra,

16:59 GÓL 3:2 - Marc Staal propálil Brodeura z úhlu od mantinelu. To si asi gólman Devils vyčítá.

DRUHÁ TŘETINA

22:48 GÓL 3:3 - Mats Zuccarello si najel před Brodeura a možná bruslí docílil třetí trefy Rangers. New Jersey ztratilo nadějné vedení a i dále mělo štěstí, Brodeura zachránila i tyč!

32:44 GÓL 3:4 - Mats Zuccarello opět překonává Brodeura. Norský forvard opět využil špatného bránění Devils a opět v situaci 2 na 1 suverénně proměňuje.

Na Yankee Stadium začalo hustě sněžit a Devils úplně vypadli z tempa.

33:53 GÓL 3:5 - Carl Hagelin
podtrhuje velkou pohodu Rangers, kteří v průběhu druhé části dokonale otočili skóre. Tři branky během deseti minut druhé třetiny znamenají pro Devils velké komplikace. Gólman Brodeur přesto zůstává v bráně.

39:27 GÓL 3:6 - Rick Nash Devils nešetří a přidává šestý gól. Velký zápas týmu New Jersey pořádně zhořkl, Ďáblové dostali pět gólů v řadě a zejména dozadu vůbec nestíhají.

TŘETÍ TŘETINA

40:01
Devils posílají do brány gólmana Coryho Schneidera, legendárnímu Brodeurovi se tento zápas nepodařil.

50:06 GÓL 3:7 - Derek Stepan jel trestné střílení a švihem pod břevno nedal gólmanovi Schneiderovi šanci. Debakl Devils už asi neodvrátí.