Publikováno 4. 4. 2012

NHL: Voráček opět skóroval, Eliáš řádil proti Islanders

Hned čtyři čeští hráči si v úterních duelech NHL připsali dva body, a sice Jakub Voráček, Patrik Eliáš, Tomáš Fleischmann a David Krejčí.

Radost z výhry měl však pouze Eliáš, jenž řídil triumf NJ Devils proti Islanders. Pětatřicetiletý rodák ze Znojma načal soupeře už po necelých dvou minutách hry, kdy se po Sýkorově nahrávce přesně trefil z prostoru mezi kruhy, zkraje druhé části pak asistoval u trefy Zajace. "Ďáblové" nakonec zvítězili 3:1, Eliáš byl vyhlášen druhou hvězdou střetnutí.

Skvělou formu potvrdil lídr Floridy Tomáš Fleischmann v souboji s Winnipegem, kde působí brankář Ondřej Pavelec. V gólové přestřelce Fleischmann nejprve vybídl ke skórování parťáka Versteega, ve 21. minutě si role prohodili. Bývalý forvard Washingtonu zůstal volný v pravém kruhu, tvrdě vypálil z první a prostřelil krajana Pavelce. Ten se však po duelu mohl usmívat, neboť Jets otočili stav z 0:3 na 4:4 a v prodloužení rozhodl svou druhou brankou Ladd. Český gólman zlikvidoval 34 ze 38 střeleckých pokusů soupeře.

I nadále se trápí hvězdný Jaromír Jágr, který neskóroval už 14 utkání. Proti Rangers ho opět zastoupil mladší Jakub Voráček, Flyers to ale stejně nebylo nic platné. "Jezdci z Manhattanu" totiž vyhráli 5:3, po první třetině vedli dokonce 4:0, a už jsou jistým vítezem Východní konference.

Dva body zaznamenal také David Kejčí, ani jeho asistence ale body nepřinesly. Bruins padli doma s Pittsburghem 3:5, za hosty se trefily obě největší hvězdy týmu Sidney Crosby i Jevgenij Malkin.

Zajímavý výsledek se pak zrodil ve Phoenixu, kde se místní "Kojoti" bránili v bitvě s houževaným Columbusem. Ten vyslal na gólmana Mikea Smithe málo vídaných 54 střel, do sítě však nedopravil žádnou a domácí zvítězili 2:0.

NHL - výsledky z noci na středu:

Philadelphia Flyers - NY Rangers 3:5 (0:4, 2:1, 1:0)
Branky: 33. VORÁČEK, 40. Simmonds (VORÁČEK), 51. Hartnell - 7. McDonagh, 12. Boyle, 19. Anisimov, 19. Callahan, 40. Gáborík. Střely na branku: 40:24. Diváci: 19 898.

Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs 6:5 PP (0:3, 2:0, 3:2 - 1:0)
Branky: 25. Ennis, 31. a 55. Sulzer, 43. a 64. D. Roy, 59. Leopold -  7. a 15. T.Bozak, 17. Frattin, 42. Macarthur, 51. Gardiner. Střely na branku: 45:25. Diváci: 18 690.

NJ Devils - NY Islanders  3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 2. P. ELIÁŠ (P. SÝKORA), 21. Zajac (P. ELIÁŠ), 60. Kovalčuk - 4. Moulson. Střely na branku: 20:20. Diváci: 15 482.

Florida Panthers - Winnipeg Jets 4:5 PP (2:0, 1:2, 1:2 - 0:1)
Branky: 13. Sturm, 14. Versteeg (FLEISCHMANN), 21. FLEISCHMANN, 57. Kopecký - 34. E. Kane, 38. Bogosian, 41. a 64. Ladd, 44. B. Little. Střely na branku: 38:30. Diváci: 17 760.

Boston Bruins - Pittsburgh Penguins 3:5 (1:2, 1:1, 1:1)
Branky: 17. Pouliot, 21. Lucic (KREJČÍ), 49. Peverly (KREJČÍ) - 8. Crosby, 15. Malkin, 39. Neal, 39. Crosby, 47. Asham. Střely na branku: 29:27. Diváci: 17 565.

Ottawa Senators - Carolina Hurricanes 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 60. Spezza - 22. Sutter, 38. T. Ruutu. Střely na branku: 39:31. Diváci: 19 484.

Nashville Predators - Minnesota Wild 2:1 SN (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 33. Bourque, rozh. nájezd Radulov - 38. Heatley. Střely na branku: 24:26. Diváci: 17 113.

Dallas Stars - San Jose Sharks 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Branky: 18. Morrow, 32. Goligoski - 13. Winnik, 32. Gallardi, 38. Couture (HAVLÁT), 56. Thornton, 59. Clowe. Střely na branku: 31:26. Diváci: 18 584.

Vancouver Canucks - Anaheim Mighty Ducks 5:4 SN (2:2, 2:2, 0:0 - 0:0)

Branky: 15. a 32. Burrows, 19. Higgins, 39. Lapierre, rozh. nájezd Edler – 14. Getzlaf, 17. Perry, 23. Pelley, 28. Smith-Pelly. Střely na branku: 39:24. Diváci: 18 890.

Phoenix Coyotes - Columbus Blue Jackets 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 36. Gordon, 38. Brule (ROZSÍVAL). Střely na branku: 22:54. Diváci: 13 263.: