NHL: Špaček prověřil nové pravidlo, když sestřelil smolaře Bootha

Téma:

Český obránce Jaroslav Špaček zasáhl tvrdě do hlavy Davida Bootha z Floridy. Podle všeho se vešel do povolené výseče, jíž ještě zúžilo nové pravidlo.

Od čtvrteční noci se v kanadsko-americké NHL nesmí atakovat hlavu protihráče, pokud se tak nestane jedině zepředu a helma nebyla hlavním terčem nájezdu. Obě tyto podmínky se podařilo splnit českému obránci ve službách Montrealu Jaroslavu Špačkovi.


O novém pravidlu v NHL čtěte podrobnosti ZDE.


Zkušený bek Canadiens zastavil při průniku do obranného pásma kanadského celku Davida Bootha tvrdým zákrokem na tělo a hlavu. Hokejista Floridy ale byl naštěstí pro českého hráče v tu chvíli otočený směrem na něj, a tak se nejednalo o faul.


Podívejte se na to, co si o zavedení nového pravidla myslí čeští hokejisté Jaroslav Špaček, Tomáš Plekanec a Radek Dvořák:


To ovšem nic nemění na tom, že Booth zůstal dlouhé minuty v péči lékařů přímo na ledě a ze stadionu zamířil rovnou do nemocnice. Odtud byl už sice propuštěn a spolu se zbytkem týmu odcestoval autobusem do Ottawy, tedy dějiště dalšího zápasu Panthers, ale na tuto sezonu nebude jistě vzpomínat v dobrém, pokud pak vůbec.


Booth už totiž vynechal 45 zápasů v ročníku po nájezdu kapitána Philadelphie Mika Richardse. Tento zákrok by byl podle nového pravidla, která vzniklo právě na popud zranění útočníka Floridy a další oběti přílišné tvrdosti - Marka Savarda z Bostonu, po zásluze potrestán. To nic nemění na tom, že si Booth hokeje v sezoně 2009/10 moc neužil.


Podle zámořského deníku Montreal Gazette bude nyní Špačkův případ velkou zatěžkávací zkouškou pro funkčnost a využití nového pravidla. "Podle mého mu však chtěl pouze vzít puk. Nebyl to nijak ošklivý zákrok," našel Špaček zastánce dokonce i v řadách Floridy v podobě útočníka Nathana Hortona.


Co o inkriminovaném souboji prohlásil sám Špaček, najdete na videu:

dfk TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - TSV GWD Minden

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2019

   09:00 11:30
   11:30

   Basketbal: Kawhi Leonard - NEJ akce 2015 - 2020

   12:00

   UFC Reloaded (27)

   12:45

   Element (414)

   13:00

   NBA: Týden s Tomášem Satoranským

   14:40

   Basketbal: Tomáš Satoranský - česká stopa v NBA

Celý program