NHL: Špaček prověřil nové pravidlo, když sestřelil smolaře Bootha

Téma:

Český obránce Jaroslav Špaček zasáhl tvrdě do hlavy Davida Bootha z Floridy. Podle všeho se vešel do povolené výseče, jíž ještě zúžilo nové pravidlo.

Od čtvrteční noci se v kanadsko-americké NHL nesmí atakovat hlavu protihráče, pokud se tak nestane jedině zepředu a helma nebyla hlavním terčem nájezdu. Obě tyto podmínky se podařilo splnit českému obránci ve službách Montrealu Jaroslavu Špačkovi.


O novém pravidlu v NHL čtěte podrobnosti ZDE.


Zkušený bek Canadiens zastavil při průniku do obranného pásma kanadského celku Davida Bootha tvrdým zákrokem na tělo a hlavu. Hokejista Floridy ale byl naštěstí pro českého hráče v tu chvíli otočený směrem na něj, a tak se nejednalo o faul.


Podívejte se na to, co si o zavedení nového pravidla myslí čeští hokejisté Jaroslav Špaček, Tomáš Plekanec a Radek Dvořák:


To ovšem nic nemění na tom, že Booth zůstal dlouhé minuty v péči lékařů přímo na ledě a ze stadionu zamířil rovnou do nemocnice. Odtud byl už sice propuštěn a spolu se zbytkem týmu odcestoval autobusem do Ottawy, tedy dějiště dalšího zápasu Panthers, ale na tuto sezonu nebude jistě vzpomínat v dobrém, pokud pak vůbec.


Booth už totiž vynechal 45 zápasů v ročníku po nájezdu kapitána Philadelphie Mika Richardse. Tento zákrok by byl podle nového pravidla, která vzniklo právě na popud zranění útočníka Floridy a další oběti přílišné tvrdosti - Marka Savarda z Bostonu, po zásluze potrestán. To nic nemění na tom, že si Booth hokeje v sezoně 2009/10 moc neužil.


Podle zámořského deníku Montreal Gazette bude nyní Špačkův případ velkou zatěžkávací zkouškou pro funkčnost a využití nového pravidla. "Podle mého mu však chtěl pouze vzít puk. Nebyl to nijak ošklivý zákrok," našel Špaček zastánce dokonce i v řadách Floridy v podobě útočníka Nathana Hortona.


Co o inkriminovaném souboji prohlásil sám Špaček, najdete na videu:

dfk TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Bike2Boat - MTB & Kayak Expedition

   13:05 13:35
   13:35

   Český motorsport 2021 (1)

   14:05

   MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

   14:15

   MotoGP - VC Portugalska (trénink Moto3)

   15:10

   MotoGP - VC Portugalska (trénink MotoGP)

   16:10

   MotoGP - VC Portugalska (trénink Moto2)

 • Nova Sport 2

  • AS Řím - AFC Ajax

   13:00 14:45
   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   18:05

   Házená: THW Kiel - Bergischer HC

   19:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   20:00

   Magazín NBA Action (17)

Celý program