Aktualizováno 17.1. 2011 09:14

NHL: Neuvirth v bráně čaroval proti Ottawě, Havlát opět skóroval

Pouze jeden puk za svá záda pustil v nočním utkání Michal Neuvirth, který tak potvrdil, že proti Ottawě se mu daří.

Český gólman Michal Neuvirth opět patřil k oporám Washingtonu v nedělním utkání NHL proti Ottawě, dvaadvaceti úspěšnými zásahy dovedl tým k výhře 3:1 a stal se druhou hvězdou zápasu. Rodák z Ústí nad Labem dostal jediný gól už po 72 sekundách hry z hokejky Mikea Fishera, který se prosadil důrazem v předbrankovém prostoru. Capitals pak nepříznivý stav otočili třemi brankami v závěrečné třetině a Neuvirth si i ve třetím startu proti Ottawě v této sezoně připsal výhru. Během této série dostal pouze pět gólů.

Hokejistům Ottawy se sice povedlo ubránit ruského kanonýra Alexandra Ovečkina, který vyšel v utkání naprázdno, přesto tým z hlavního města Kanady prohrál už poosmé z posledních devíti zápasů. "Je to stále stejná písnička. Hrajeme dobře, ale nevyužíváme šance," řekl kouč Ottawy Cory Clouston.

Jednu příležitost ke vstřelení gólu promarnil i český obránce Filip Kuba, proti němuž ve druhé třetině výborně zakročil Neuvirth, který střelu do poloodkryté branky zneškodnil vyrážečkou. Zápas se příliš nepovedl ani Milanu Michálkovi. Během jeho vyloučení vstřelili domácí vítězný gól, u zbývajících dvou byl český útočník na ledě.

Havlát má formu

Martin Havlát se jedenáctou brankou v sezoně podílel na výhře Minnesoty 4:0 nad Vancouverem. Devětadvacetiletý útočník vstřelil druhý gól zápasu, když ve středním pásmu využil chybu Alexe Edlera a samostatný únik zakončil střelou mezi betony brankáře Coryho Schneidera. První čisté konto v NHL zaznamenal ve svém pátém startu v soutěži ruský gólman Anton Chudobin, jenž kryl 32 střel.

Vancouver i přes porážku zůstal v čele soutěže, přibývá mu ale počet zraněných v obranných řadách. Většinu nedělního utkání odehráli Canucks pouze na pět beků, protože v první třetině si pochroumal rameno Andrew Alberts. "Vydali ze sebe to nejlepší, ale bylo to pro ně těžké. Měli jsme štěstí, že se nám v průběhu sezony zranění docela vyhýbala. Teď jsme v nové situaci a musíme se s tím vypořádat," uvedl Schneider.

Zaváhání Canucks využili ke snížení ztráty na rozdíl jediného bodu hokejisté Philadelphie, kteří zvítězili na ledě New Yorku Rangers 3:2. Základ úspěchu položili v úvodních čtyřiceti minutách, kdy si vypracovali tříbrankový náskok. Rangers se střelecky probudili až ve třetí části, ale neodvrátili třetí porážku, kterou v uplynulém týdnu utrpěli rozdílem jediného gólu.

Jezdcům citelně schází zejména trefy jejich největší hvězdy Mariána Gáboríka, který neskóroval v posledních osmi zápasech. I proto ho trenér John Tortorella ve druhé části nechal sedět na lavičce. "Je to jeho rozhodnutí. Já jsem tady od toho, abych byl produktivní a pomáhal týmu k výhrám. To se mi teď moc nedaří. Ale nevzdávám to. Budu pracovat a snažit se z toho dostat," komentoval situaci Gáborík.

1300 bodů pro Selänneho

S tříbrankovým náskokem si zahrával i Anaheim. I díky dvěma gólům čtyřicetiletého útočníka Teemu Selänneho vedli Ducks doma nad Edmontonem 3:0, ale hosté v závěru druhé části snížili na rozdíl jedné branky a výsledek byl na vážkách do závěrečných sekund. "Asi jsme si mysleli, že to bude lehký zápas. Ale takové v této soutěži nejsou. Byla to typická ukázka toho, co se může stát, když přestanete hrát. Když nebudete hrát celých 60 minut solidní hokej, budete mít problémy," podotkl Selänne, jehož první trefa v zápase znamenala jeho jubilejní 1300. bod v NHL.

Hokejisté Nashvillu i s přispěním jedné branky Martina Erata vedli v Chicagu třikrát o gól, ale nezvládli pasáž od 50. do 57. minuty, v níž čtyřikrát inkasovali, a prohráli na ledě obhájce Stanleyova poháru 3:6. Dvěma góly se o obrat na 4:3 zasloužil Troy Brouwer, pod výhru se dvěma zásahy podepsali i Dave Bolland.

NHL - výsledky z noci na pondělí:

Washington Capitals - Ottawa 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Branky: 48. Laich, 48. J. Carlson, 54. Chimera - 2. Fisher. Střely na branku: 26:23. Diváci: 18 398.

Minnesota Wild – Vancouver Canucks 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 24. Brunette, 32. HAVLÁT, 44. M. Cullen, 50. Madden. Střely na branku: 25:32. Diváci: 18 458.

Chicago Blackhawks – Nashville Predators 6:3 (1:2, 1:0, 4:1)
Branky: 7. a 32. Bolland, 50. a 50. Brouwer, 55. Bickell, 57. Toews – 15. a 44. Dumont, 3. M. ERAT. Střely na branku: 34:23. Diváci: 21 387.

New York Rangers – Philadelphia Flyers 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Branky: 50. Wolski, 52. Stepan – 7. J. Carter, 15. Leino, 25. M. Richards. Střely na branku: 36:27. Diváci: 18 200.

Anaheim Ducks – Edmonton Oilers 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky: 17. a 38. Selänne, 10. Sbisa – 39. Pääjärvi, 39. S. Gagner. Střely na branku: 28:28. Diváci: 15 764.

2. Colorado 44 22 6 16 144:142 50
3. Minnesota 44 22 5 17 112:123 49
4. Calgary 44 19 5 20 119:130 43
5. Edmonton 43 13 7 23 107:149 33