NHL: Ďáblové usmažili Pantery, Brodeur má rekord

Hokejisté New Jersey Devils porazili ve čtvrtek večer Floridu Panthers 4:0 a vyrovnali stav série na 2:2 na zápasy, asistenci zaznamenal "Ďábel" Marek Židlický.

Domácí hokejisté rozhodli o své výhře ve třetí třetině, kterou ovládli 3:0. Největší radost měl po utkání nejspíš gólman Martin Brodeur. Tomu se předešlý duel s Floridou příliš nepovedl a po šesti letech poznal, co to znamená být vystřídán v play-off, ve čtvrtek večer už ale opět čaroval.

Zlikvidoval všech 26 střel soupeře a stanovil tak nový rekord NHL v počtu vychytaných nul ve vyřazovací části. Za svou kariéru jich nasbíral už 24, čímž překonal další legendu Patricka Roye.

Srovnaná je i série mezi Washingtonem a Bostonem. Hráči Capitals totiž ve čtvrtém duelu porazili obhájce trofeje 2:1, ruský šutér Alexander Ovečkin tentokrát neskóroval. Málo branek padlo také v San Jose, kde domácí tým podlehl St. Louis Blues 1:2 a je na pokraji vyřazení.

Ostatně stejně jako ambiciózní Chicago, které padlo 2:3 s Phoenixem. Domácím nepomohla ani trefa Michaela Frolíka, jenž minutu před koncem třetí třetiny poslal zápas do prodloužení.

NHL - 1. kolo play-off

Východní konference

Washington Capitals - Boston Bruins 2:1 (1:1, 1:0, 0:0), stav série 2:2.
Branky: 2. M. Johansson, 39. Sjomin - 14. Peverley. Střely na branku: 21:45. Diváci: 18 506.
Brankáři: Holtby - Thomas.
Čeští hráči: ROMAN HAMRLÍK (WSH) odehraný čas: 18:54, plus/minus +1, střely: 0 - DAVID KREJČÍ (BOS): odehraný čas: 17:21, plus/minus 0, střely 0.

New Jersey Devils - Florida Panthers 4:0 (0:0, 1:0, 3:0), stav série: 2:2.
Branky: 27. Parise (ŽIDLICKÝ), 43. Bernier, 44. Zajac, 29. Kovalčuk. Střely na branku: 27:26. Diváci: 17 625.
Brankáři: Brodeur - Clemmensen.
Čeští hráči: MAREK ŽIDLICKÝ (NJD): odehraný čas: 22:26, plus/minus 0, trestné minuty 2, střely: 3, PETR SÝKORA (NJD): odehraný čas: 11:22, plus/minus 0, střela 1, PATRIK ELIÁŠ: odehraný čas: 17:02, plus/minus 0, střely 3 - TOMÁŠ FLEISCHMANN (FLO): odehraný čas: 19:21, plus/minus 0, střely 2.

Západní konference

Chicago Blackhawks - Phoenix Coyotes 2:3 PP (0:0, 0:0, 2:2 - 0:1), stav série 1:3.
Branky: 51. Morrison, 59. M. FROLÍK - 48. Doan, 48. Pyatt (R. VRBATA), 63. Boedker. Střely na branku: 32:19. Diváci: 22 111.
Brankáři: Crawford - Smith.
Čeští hráči: ROSTISLAV KLESLA (PHO): odehraný čas: 20:02, plus/minus -1, střely 5, MICHAL ROZSÍVAL (PHO): odehraný čas: 20:35, plus/minus -1, střely 0, RADIM VRBATA (PHO): odehraný čas: 16:40, plus/minus +1, střely 1 - MICHAEL FROLÍK (CHIC): odehraný čas: 18:07, plus/minus -1, střely 3.

San Jose Sharks - St. Louis Blues 1:2 (0:1, 0:0, 1:1), stav série 1:3
Branky: 59. Thornton - 8. Crombdeen, 52. McDonald. Střely na branku: 25:24. Diváci: 17 562.
Brankáři: Niemi - Elliott
Čeští hráči: MARTIN HAVLÁT (SJS): odehraný čas: 17:29, plus/minus +1, trestné minuty 2, střely 5 - ROMAN POLÁK (STL): odehraný čas: 16:54, plus/minus 0, trestné minuty 2, střely: 0, VLADIMÍR SOBOTKA (STL): odehraný čas: 9:42, plus/minus 0, střela 1.