New Jersey si v sérii s Floridou vynutilo sedmý zápas

Hokejisté New Jersey Devils vyhráli v sérii s Floridou šestý zápas 3:2 po prodloužení a vyrovnali tak na 3:3 na zápasy, sedmý zápas se bude hrát na ledě Panthers ve čtvrtek.

New Jersey svého soupeře v utkání jasně přestřílelo, ale nakonec o svém vítězství rozhodlo až po rychlém protiútoku v prodloužení, kdy udeřil Travis Zajac. Z českých hráčů se bodově prosadil pouze Petr Sýkora, který přihrával v přesilové hře na druhý gól domácích Kovalčukovi.

Zatímco v Západní konferenci už jsou všechny čtyři série rozhodnuté, ve Východní postoupila zatím jen Philadelphia přes Pittsburgh. Další tři série Flrodia-New Jersey, NY Rangers-Ottawa a Boston-Washington dospěly do rozhodujícího sedmého zápasu.

NHL - 1. kolo play-off - výsledky z noci na středu

Východní konference

New Jersey Devils - Florida Panthers 3:2 po prodl.
(1:0, 1:2, 0:0 - 1:0) - stav série 3:3
Branky: 17. Bernier, 25. Kovalčuk (P. SÝKORA), 66. Zajac - 28. Versteeg, 33. Bergenheim. Střely na branku: 42:16. Diváci: 17 625.
Brankáři: Brodeur - Clemmensen.
Čeští hráči: MAREK ŽIDLICKÝ (NJD): odehraný čas 26:16, plus/minus 0, 2 střely, PETR SÝKORA (NJD): odehraný čas 19:25, plus/minus -1, 2 střely, PATRIK ELIÁŠ: odehraný čas 19:54, plus/minus 0, 2 trestné minuty, 2 střely - TOMÁŠ FLEISCHMANN (FLA): odehraný čas 20:30, plus/minus 0, 0 střel.